PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka w Łodzi zachwyca (galeria)

Autor: dlahandlu.pl 20 września 2017 12:22

Biedronka w Łodzi zachwyca (galeria) Fot. materiały prasowe Jeronimo Martins Polska

Biedronkę przy ul. Ogrodowej w Łodzi okrzyknięto najładniejszym sklepem sieci w kraju. Prace remontowe w tej lokalizacji były prowadzone pod ścisłym nadzorem miejskiego konserwatora zabytków.

- Cieszymy się, że sklep Biedronka mógł pojawić się w tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest ul. Ogrodowa, w sąsiedztwie Manufaktury. Dążymy do tego, aby być blisko konsumentów. Dlatego na bieżąco analizujemy potencjalne lokalizacje pod kątem zapotrzebowania klientów i staramy się, aby nowe sklepy powstawały w miejscach, które gwarantują dostępność dla dużej grupy klientów. Tak jest właśnie w przypadku tego sklepu - poinformowało biuro prasowe Jeronimo Martins Polska.

Prace remontowe były prowadzone pod ścisłym nadzorem miejskiego konserwatora zabytków. Odtworzony został dawny wygląd budynku, m.in. dzięki odsłonięciu mozaiki na posadzce, zawieszeniu drewnianych belek pod sufitem, czy zamieszczeniu wewnątrz sklepu wizualizacji przedstawiąjących pracę w historycznych zakładach włókienniczych w Łodzi. Elewacja obiektu została oczyszczona, odsłaniając czerwone cegły charakterystyczne dla budynków fabrycznych miasta i wpisując się w klimat podbliskiej Manufaktury. Na głównej witrynie umieszczono nazwę Biedronka w formie uzgodnionej z konserwatorem zabytków.

- Jako sieć Biedronka, każdorazowo staramy się dopasować format i wygląd naszych sklepów do miejsca, w którym powstają. Przykładami efektów naszej współpracy z lokalnymi władzami i miejscowymi konserwatorami zabytków są placówki uruchomione np. w Toruniu przy ul. Szerokiej, w Zielonej Górze przy ul. Stary Rynek, przy Rynku Głównym w Krakowie czy w Warszawie przy ul. Nowy Świat. Wszystkie te sklepy wyróżniają się staranną aranżacją oraz dostosowaniem formatu i oznakowania do charakteru otoczenia, w którym się znajdują. Przykładowo: w toruńskim sklepie na Starym Mieście odsłonięte zostały fragmenty zabytkowej posadzki, muru z elementami gotyckimi oraz freski niegdyś ukryte pod warstwami tynku i płyt gipsowych, a w Zielonej Górze – zgodnie z zaleceniami konserwatora - cała elewacja sklepu została zachowana w oryginalnym kolorze, natomiast logo Biedronki wykonaliśmy w postaci odlewu z brązu - informuje biuro prasowe JMP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane