PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka winduje sprzedaż w Helio

Autor: www.dlahandlu.pl 7 września 2016 12:32

Zarząd spółki HELIO po analizie bieżących przychodów ze sprzedaży w pierwszym kwartale roku obrotowego 2016/2017  lipiec – wrzesień 2016) spodziewa się ok. 60-70% wzrostu kwartalnych przychodów ze sprzedaży względem analogicznego okresu roku ubiegłego.  Wysoka dynamika sprzedaży wynika ze zwiększonego popytu na produkty spółki. Firma odnotowuje wzrost przychodów ze sprzedaży we wszystkich kanałach dystrybucji, w tym w szczególności w Jeronimo Martins Polska S.A.

Jednocześnie zarząd spółki wyjaśnia, że z uwagi na sezonowość branży, w tym stosunkowo nieduży udział przychodów ze sprzedaży pierwszego kwartału roku obrotowego w całorocznej sprzedaży firmy, utrzymanie tak wysokiej dynamiki sprzedaży w kluczowych kwartałach świątecznych jest mało prawdopodobne z uwagi na efekt wysokiej bazy. Mimo zatem spodziewanych dalszych wzrostów sprzedaży w kolejnych kwartałach bieżącego roku obrotowego, Helio liczy się z drobnym spłaszczeniem sezonowości sprzedaży spółki w ciągu roku.

- Mając na uwadze powyższy wzrost przychodów ze sprzedaży w bieżącym kwartale, o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia, w opinii zarządu HELIO S.A. po raz pierwszy w historii notowań akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. należy spodziewać się dodatniego wyniku finansowego netto za okres lipiec – wrzesień, tj. pierwszy kwartał roku obrotowego 2016/2017 - komunikuje firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane