PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka wprowadzi płatności kartą. Pytanie tylko kiedy

Autor: www.dlahandlu.pl 28 lutego 2013 13:20

Przedstawiciele sieci przyznają, że w sklepach Biedronka będzie można płacić kartą. Firma przyznaje, że takie rozwiązanie na pewno zostanie wprowadzone, gdy klienci będą tego wymagali od sieci oraz gdy poziom opłaty interchange spadnie do akceptowalnego poziomu.

- Główny problem wiążący się z wprowadzeniem płatności za pomocą kart to wysokość opłat transakcyjnych, które są w Polsce nadal jednymi z najwyższych w Europie. Czekamy na rozwiązanie tego problemu, bo póki co nawet nie ma z kim negocjować stawek. Dwie firmy Visa i MasterCard, między które jest podzielony rynek, nie są skłonne do żadnych ustępstw. Odgórne ustalenia, które próbuje wprowadzić NBP uznajemy za ciekawe rozwiązanie - komentują przedstawiciele sieci.

Firma przyznaje jednak, że w sklepach Biedronka w przyszłości znajdą się terminale do obsługi kart, a wydatki z tym związane na pewno nie zostaną przerzucone na klientów. Otwarty pozostaje jedynie termin wprowadzenia tego rozwiązania.

Obecnie od 15 do 30 proc. płatności w sklepach w Polsce odbywa się za pomocą kart płatniczych. W większości klienci regulują rachunek za zakupy gotówką. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zaba 2013-03-04 14:28:08

  mam na osiedlu lidla i biedronkę obok siebie, wolę biedronkę (towary), jednak częściej kupuję w lidlu (można płacić kartą), większość moich znajomych z osiedla ~ 30 osób - podobne nastawienie

 • Marta 2013-02-28 16:43:29

  Często u mnie jest tak,że gotówka zgromadzona w banku idzie na opłaty i spłatę ewentualnego zadłużenia na karcie. Zakupy żywnościowe często pozostaje mi robić płacąc kartą kredytową. W zaprzyjaźnionej aptece płacę przelewem za leki. Mam miesiąc na zapłatę ale wpłaty dokonuje zwykle w ciągu tygodnia do dwóch tygodni. Tak więc zmuszona jestem często płacić kartą, bo brak gotówki. Oczywiście staram się spłacać zadłużenie na karcie tak ,żeby nie było odsetek.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,59

 • Śr

  2,70

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane