PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka wycofuje chrupki ze sprzedaży. Zawierały plastik

Autor: dlahandlu.pl 11 czerwca 2014 12:10

Biedronka wycofuje ze swoich sklepów czekoladowe chrupki zbożowe Magusie. Mogły one zostać zanieczyszczone kawałkami plastiku.

Chrupki są produkowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego Otmuchów. Firma przyznała, że z powodu awarii taśmy produkcyjnej mogło dojść do zanieczyszczenia produktu plastikiem.

Decyzję o wycofaniu partii chrupek w łącznej ilości ok. 4,2 ton spółka ZPC Otmuchów S.A. podjęła w związku z awarią osłony pasa transmisyjnego oraz uszczelniacza od silnika z tworzywa sztucznego w zakładzie produkcyjnym. W związku z tym incydentem mogło wystąpić niewielkie ryzyko pojawienia się w pojedynczych opakowaniach chrupek śladowych ilości plastiku i zabrudzeń olejem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym. Ewentualne zanieczyszczenia nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Po podjęciu decyzji o wycofaniu produktu z rynku w krótkim czasie do magazynu logistycznego spółki zwrócono 1,4 ton produktu. Akcja wycofywania produktu trwa nadal.
- Opakowania, które mogą zawierać zanieczyszczone płatki są oznakowane datą ważności do 23 maja 2015 r. (godz. pakowania od 14 do 6) i 24 maja 2015 r. (godz. pakowania od 6 do 14).
- Incydent został zidentyfikowany przez dział kontroli jakości zakładu produkcyjnego. Jego natychmiastowa reakcja spowodowała, iż istnieje niewielkie prawdopodobieństwo dokonania zakupu wadliwej partii chrupek przez konsumentów. Zgodnie z informacjami spółki, najprawdopodobniej wszystkie chrupki z tych partii zostały zatrzymane w centrach logistycznych Jeronimo Martins Dystrybucja. Nie ma informacji nt. wolumenu produktu, który trafiłby na półki sklepowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane