Biedronka wymieniła kierowników wybranych sklepów na Śląsku

www.pulshr.pl 5 marca 2015 10:13

Biedronka wymieniła kierowników wybranych sklepów na Śląsku

- Od około miesiąca na Śląsku pracę traci przynajmniej jeden kierownik sklepu dziennie - twierdzi rozmówca PulsHR.pl. Biedronka stanowczo temu zaprzecza.

Niedawno koncern Jeronimo Martins Polska, właściciel sklepów Biedronka poinformował, że ogranicza swoją ekspansję w Polsce - będzie otwierać najwyżej 100 nowych sklepów rocznie.

Zmodyfikowana strategia firmy wiąże się z koniecznością zmiany struktury zatrudnienia, w związku z czym 130 osób (z ponad 55 tys. zatrudnionych w spółce) zostało objętych zwolnieniami grupowymi. Chodzi o osoby, pracujące w działach, które są odpowiedzialne za ekspansję firmy lub działania bezpośrednio z nią związane.

Jak jednak dowiedział się PulsHR.pl, zwolnienia nie omijają również pracowników sklepów na Śląsku, a dokładnie - kierowników.

- Niemal codziennie słyszę o tym - mówi nasz rozmówca. - I są to w większości osoby z długoletnim stażem, więc nie są laikami. Nagle okazuje się jednak, że się do swojej pracy nie nadają i zostają zwalniani z dnia na dzień - dodaje.

Powód? Jak domyśla się nasz rozmówca - szukanie oszczędności. Kierownik z długoletnim stażem zarabia (w zależności od sklepu) nawet 4,5 tys. zł na rękę. Zupełnie młody kierownik sklepu w Biedronce dostanie 2 tys. zł netto, a trochę bardziej doświadczony - 3 tys. zł.

Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska stanowczo zaprzecza, jakoby codziennie zwalniano kierowników Biedronek na Śląsku. - Zmiany na stanowiskach kierowniczych miały miejsce w kilku sklepach na kilkaset funkcjonujących w regionie. Pod tym względem ostatni okres nie odbiega od poprzednich - wyjaśnia.

- Każda z tych zmian była podyktowana wyłącznie względami merytorycznymi, m.in. oceną pracy danej osoby, i miała charakter indywidualny. Zaznaczamy także, że zmiany kadrowe są przez nas realizowane w oparciu o obowiązujące przepisy prawa - dodaje.

Firma podkreśla raz jeszcze, że proces zwolnień grupowych, który objął ok. 130 osób, nie dotyczy pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z polityką firmy, ponad 90 proc. menedżerów pochodzi z awansów wewnętrznych. Jednak w połowie ubiegłego roku koncern zdecydował się na rekrutacje zewnętrzne - w lipcu i sierpniu ubiegłego roku poszukiwał tysiąca absolwentów uczelni wyższych, oferując im stanowiska kierownicze. Część z nich miała rozpocząć pracę we wrześniu i październiku, ubiegłego roku, a część.... na początku 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pracownik 2015-03-06 07:05:18

  No pewnie teraz wszyscy cisną że ks jest zły.

  tylko szkoda że ludzie nie oceniają zks bo oni wcale nie są tacy idealni.Ja mam tak zajebista zast że nawet nie potrafi L4 dobrze wprowadzic a nie wspomnę o zrobieniu grafiku.Więc ludzie zanim coś napiszecie to się zastanówcie bo jak by nie ks to co niektórzy leżą w sklepie.W tej firmie nie ma osoby która pracuje zgodnie z procedura bo dobrze wiecie że nie zawsze się da ale jak ktoś nie ma pojęcia to niech się nie odzywa bo nawet Kr nie pracuje według procedur sama jestem świadkiem mogłabym powiedzieć głośno który ale poczekam może i mi się to kiedyś przyda życzę powodzenia panu waldusiowi bo tak ładnie pisze o ks a sam chyba nie do końca jest ferrr!!!!!

 • pracownik 2015-03-05 23:56:41

  Oj chyba wiem kto tam jest KO, TEn Pan uwielbia zwalniać pracowników z długim stażem,mam nadzieję że niedługo sam podzieli los tych zwolnionych niereformowalnych pracowników

 • czytelink 2015-03-05 17:27:41

  Więcej informacji na temat programu 1000 kierownikow z zew. znajdue się na nasza-biedronka.pl Mało tego, są tam też informacje i potwierdzenia odnośnie zwalniania kierowników i pracowników z długim stażem pracy. Wystarczy poczytać i można dobrego newsa w oparciu napisać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,56

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane