PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biedronka: Z nadzieją obserwujemy prace NBP nad obniżeniem opłat za płatności kartą

Autor: www.dlahandlu.pl 27 grudnia 2011 10:28

Biedronka: Z nadzieją obserwujemy prace NBP nad obniżeniem opłat za płatności kartą

Nigdy nie odrzucaliśmy pomysłu wprowadzenia do sieci Biedronka płatności kartą. Uznajemy jednak, że obecnie nie byłoby to z korzyścią dla naszych klientów. Zważywszy na liczbę naszych sklepów i dzienną liczbę transakcji w każdym z nich, koszty, które musielibyśmy ponosić, z pewnością niekorzystnie wpłynęłyby na ceny. A te staramy się utrzymać na jak najniższym poziomie - mówi w rozmowie z portalem www.dlahandlu.pl Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka.

- Nie chciałbym spekulować, jaka wysokość stawki interchange będzie dla sieci Biedronka opłacalna - decyzja o realizacji tak ogromnego projektu, jak wprowadzenie płatności kartami, musi być poprzedzona złożonymi analizami. Wierzę jednak, że sam rynek, a przede wszystkim organizacje kartowe, wypracują w końcu rozwiązanie, które będzie atrakcyjne dla akceptantów kart (czyli punktów handlowych), jak również umożliwi dalszy rozwój obrotu bezgotówkowego. Z nadzieją obserwujemy prace Narodowego Banku Polskiego w tym kierunku. Jednocześnie skupiamy się na zapewnieniu naszym klientom jak największej dostępności bankomatów - są one obecne obok większości sklepów Biedronka - dodaje dyrektor sieci.

Czytaj również: NBP chce obniżenia kosztów obsługi transakcji kartami 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • xxxedos 2012-01-02 18:49:39

  Pazerna to jest VISA i MASTERCARD chociaż fakt Biedronka już tania nie jest ale stereotyp pozostał.

 • ... 2011-12-28 09:54:07

  Wystarczy popatrzeć na koszyk dlahandlu.pl, żeby się przekonać, że w Biedronce wcale nie jest tanio. Więc brak możliwość zapłaty kartą podyktowany jest jedynie PAZERNOŚCIĄ zarządu Biedronki a nie niskimi cenami. W Auchan jest taniej i kartą płacić można. Panie Suchański, powiedz szczerze, że macie klientów w du...e zamiast opowiadać takie farmazony.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane