Biedronka za Pocztą Polską na liście największych pracodawców w kraju

Autor: rp.pl/dlahandlu.pl 14 września 2017 13:11

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, jest drugim, po Poczcie Polskiej, największym pracodawcą w Polsce – wynika z informacji Coface Poland opublikowanych na rp.pl. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 55 tys. osób.

Liczba pracowników Poczty Polskiej sięga 75 tys. osób.

Patrząc w ujęciu całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, najwięcej pracowników zatrudnia sektor handlowy – ponad 600 tys. czyli 1/3 łącznego zasobu kadrowego największych firm w regionie.

Przypomnijmy, że według najnowszego raportu Coface Top 500 CEE, Jeronimo Martins jest największą firmą handlową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednocześnie czwartą co do wielkości spółką w naszym regionie.  W 2016 roku obroty Jeronimo wyniosły 9,87 mld euro i były wyższe niż rok wcześniej o 11 proc. Pierwsze miejsce w rankingu niezmiennie zajmuje PKN Orlen, w obrotami rocznymi na poziomie 18 mld euro. Na drugim miejscu znalazła się czeska Skoda Auto, a na trzecim węgierski MOL.

Największe firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej potwierdzają trend poprawy sytuacji na rynku pracy. Zgodnie z rankingiem Coface Top 500 CEE, w 2016 roku giganci z regionu zwiększyli zatrudnienie w swoich przedsiębiorstwach o prawie 4 proc. do łącznego poziomu 2,2 mln pracowników. Polska, która jest liderem w rankingu pod względem ilości firm zakwalifikowanych do zestawienia, przewodzi również pod kątem liczebności kadry pracowniczej. Niemalże połowa zatrudnionych w największych firmach Europy Środkowo-Wschodniej pracuje w przedsiębiorstwach w Polsce.

Dobra sytuacja na rynku pracy i wzrost wskaźników optymizmu gospodarstw domowych przekładają się na wzrost konsumpcji prywatnej. Pomimo, że wiele firm korzysta bezpośrednio na wyższym popycie na ich produkty lub usługi, obecna sytuacja na rynku pracy stwarza trudności dla sektora przedsiębiorstw. Nawet jeśli firmy są skłonne oferować wyższe wynagrodzenia, nadal doświadczają trudności w pozyskiwaniu pracowników. Coraz więcej przedsiębiorstw zgłasza niedobory na rynku pracy jako barierę w ich bieżącej działalności gospodarczej i dalszym rozwoju biznesu. Najwyższą liczbę wakatów odnotowują Czechy i Węgry. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • JACYŚ BURAK 2017-09-15 02:16:54

    To ja tak walczym o pluszaka dla każdej PSINY,żeby były BURAKI- J A C Y N Y.

  • mega 2017-09-14 13:21:06

    Nie rozumiem, największym jest Biedronka zatrudniająca 55tys. pracowników, na drugim miejscu Poczta Polska 75 tys. ?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane