Biedronka zakończyła projekt iKasa. Wprowadzi płatności BLIK?

Autor: Bankier.pl 9 lutego 2018 13:16

Sieć sklepów Biedronka wycofała aplikację iKasa służącą do płatności mobilnych za pomocą kodów. Tym samym wielki eksperyment, jakim było wdrożenie autorskiego systemu płatności mobilnych dla jednej sieci sklepów, dobiegł końca - czytam na portalu Bankier.pl.

Płatności mobilne w Biedronce pojawiły się w 2013 roku. Zostały oparte o aplikację mobilną iKasa, ale w sklepach można też było płacić kodami z aplikacji PeoPay Banku Pekao. Wdrożenie było ewenementem w skali kraju. .

Biuro prasowe Jeronimo Martins potwierdziło w rozmowie z portalem Bankier.pl, że w Biedronkach nie można już płacić iKasą. Jednocześnie Jeronimo Martins nie wyklucza rozszerzenia akceptacji płatności mobilnych o kolejne funkcje. – W związku z planowanymi zmianami w aplikacji PeoPay, prowadzimy rozmowy z naszym partnerem odnośnie możliwości rozszerzenia usług akceptacji płatności mobilnych o nową funkcjonalność. W tej chwili jest jednak za wcześnie, by deklarować konkretne decyzje w tej sprawie – podaje rzecznik.

Bankier.pl nie wyklucza, że chodzi tu o system płatności mobilnych Blik. We wtorek Bank Pekao – operator płatności PeoPay – poinformował o podpisaniu umowy z Polskim Standardem Płatności. Blik pojawi się w aplikacji mobilnej banku w II kwartale 2018 r.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane