Biedronka: Zaostrza się konflikt na linii związkowcy - pracodawca

Autor: dlahandlu.pl/solidarnosc.gda.pl 12 listopada 2015 11:34

Prezydium Komisji Zakładowej podjęło decyzję o wypowiedzeniu pracodawcy porozumienia dotyczącego organizacji spotkań z pracodawcą. Decyzja została podjęta między innymi ze względu na nieformalne zakazy rozmów z przedstawicielami związku zawodowego podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej na poczatku listopada - podało NSZZ Solidarność Gdańsk.

- W związku z brakiem dialogu społecznego, utrudnianiem działalności związkowej, odstąpieniu przez pracodawcę od negocjacji płacowych na rok 2016, nie respektowania wniosków organizacji związkowej przedstawianych na spotkaniach cyklicznych, Prezydium Organizacji Związkowej podjęło decyzję o wypowiedzeniu porozumienia dotyczącego organizacji spotkań z pracodawcą - podaje organizacja na stronie internetowej.

Przypomnijmy, od 3 listopada br. za aprobatą Komisji Krajowej związkowcy z Biedronki rozpoczęli ogólnopolską akcję propagandowo-ulotkową w dużych miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Elblągu, Częstochowie, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Koszalinie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Zielonej Górze i Warszawie.

Sieć Biedronka ma ponad 2650 sklepów w Polsce. Firma zatrudnia ponad 55 tys. pracowników.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Hans 2015-11-17 16:17:21

    W niedzielę zajrzałem do biedry w Agacie w Katowicach- jedna spocona kasjerka, 10 osób w kolejce, 2 panie biegają po sali z jęzorami na wierzchu i wykładają z palet- w akordzie. Za parę lat z tych kobiet będą wraki. Powinno być ich co najmniej 6.

  • Też prac. 2015-11-13 17:58:10

    I dlatego aby część tych zysków wypracowanych przez was prac. Biedronki pozostawało w Kraju wzmacniając PKB i zwiększając fundusze narodowe trzeba wprowadzić podatek od obrotu dla sieci zagranicznych. To nie tylko sieć portugalska ale i inne np. niemiecka kosztem pracy polskiego pracownika trzykrotnie mniej opłacanego refundują sobie z naszych zysków nierentowne sklepy u siebie. Np. 16 marketów Selgrosu utrzymuje 48 nierentownych marketów w Niemczech!!!

  • pracownik 2015-11-12 14:23:28

    Wyniki rosną gigantycznie, a załogi są maksymalnie wykorzystywane. Obrót na jednego pracownika najwyższy ze wszystkich sieci. W polskich sklepach pracuje 3 razy tyle pracowników co w Biedronce do wykonania tego samego obrotu. Do Portugalii idą ogromne zyski z wyzysku pracowników i gnębienia producentów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane