Biedronka zaprzecza oskarżeniom "Sierpnia 80"

Autor: pr 6 kwietnia 2011 20:43

„Stanowczo nie zgadzamy się na próby dyskredytowania Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. (JMD) - właściciela sieci Biedronka - przez formułowanie oskarżeń nie popartych żadnymi faktami, mających charakter ogólnikowych sloganów obliczonych na wywołanie taniej sensacji - piszą przedstawiciele władz firmy JMD w reakcji na działania przedstawicieli Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80 i Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80".

Podkreślić należy, że przedstawiciele Polskiej Partii Pracy - Sierpień '80 oraz WZZ Sierpień 80" nie dali nam możliwości odniesienia się do stawianych zarzutów przed ich upublicznieniem. Dodatkową wątpliwość budzi fakt, że działania protestacyjne realizowane przez wyżej wymienione podmioty odbywają się bez udziału pracowników sieci Biedronka i zostały przeprowadzone przez organizacje, które nie są reprezentowane w JMD" - informuje w oświadczeniu zarząd właściciela marki Biedronka.

Władze spółki dodają, że biorąc pod uwagę treści przekazywane przez przedstawicieli wspomnianych organizacji, należy stwierdzić, że nie posiadają oni rzetelnej wiedzy, ani na temat warunków pracy w sieci Biedronka, ani na temat polityki pracowniczej JMD. Co ważne, w JMD brak jest organizacji zakładowej zrzeszającej członków WZZ "Sierpień '80". Brak elementarnej wiedzy o warunkach pracy w JMD potwierdza chociażby to, że jako jedną z podstaw protestu wskazano rzekomą normę dotyczącą tempa skanowania produktów przez kasjerów. Tymczasem w sklepach naszej sieci nie funkcjonują żadne normy dotyczące tempa skanowania produktów."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,60

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane