Biedronka zmienia dostawcę mleka marki własnej

Autor: dlahandlu.pl 12 marca 2015 09:34

Biedronka zmienia dostawcę mleka marki własnej

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została producentem mleka marki własnej "Mleczna Dolina" 2 proc. i 3,2 proc. sprzedawanego w sieci Biedronka. Wcześniej mleko pod tą marką do sieci Biedronka było dostarczane przez OSM Łowicz. Zmiana zbiegła się w czasie z wynikami testu mleka sprzedawanego w sieciach handlowych, przeprowadzonego przez Fundację Pro-Test, w której mleko Mleczna Dolina produkowane przez OSM Łowicz dla sieci Biedronka zostało "zdyskwalifikowane ze względu na niedostateczną jakość mikrobiologiczną i, co za tym idzie, niedostateczną jakość sensoryczną". Komentując wyniki testu przedstawiciele Jeronimo Martins stwierdzili, że "w przypadku jakichkolwiek obaw o jakość lub bezpieczeństwo produktu nasze procedury przewidują jego wycofanie, a nawet wstrzymanie współpracy z dostawcą".

Najlepiej w teście zostało ocenione mleko "Łaciate Świeże" produkowane przez SM Mlekpol. Właśnie ten dostawca jest obecnie producentem mleka Mleczna Dolina dla Biedronki. W ofercie sieci nadal dostępne są inne produkty marek własnych produkowanych przez OSM Łowicz dla Biedronki: maślanki, śmietanki do kawy, kefiry.

Jak czytamy w komunikacie Jeronimo Martins "Mleko Mleczna Dolina dostępne w ofercie naszej sieci od początku dostarczane było przez kilku producentów  (m.in. Milekovitę - red.). Decyzja o rozszerzeniu obszaru dostaw przez firmę Mlekpol o sklepy, do których wcześniej trafiało mleko OSM Łowicz, była podyktowana wyłącznie względami biznesowymi i nie miała żadnego związku z publikacją Fundacji Pro-Test.

Podkreślamy, że kontrole procesu produkcji mleka Mleczna Dolina dostarczanego przez OSM Łowicz, z partii poddawanej badaniu przez Fundację, nie wykazały żadnych nieprawidłowości w zakresie jakości i bezpieczeństwa tego artykułu. Niestety nie dysponujemy próbą mleka ani jego opakowaniem, które były używane do testów przez Fundację Pro-Test, w związku z czym trudno jest nam odnieść się do przyczyn powstania niezgodności w tym konkretnym przypadku (np. mechanicznego uszkodzenia zakrętki czy opakowania itp.).

Informujemy także, iż kontynuujemy współpracę z OSM Łowicz, a inne produkty tego dostawcy są nadal obecne na półkach naszych sklepów.

Dotychczasowe ustalenia, będące wynikiem działań weryfikacyjnych podjętych przez producenta, w tym konkretnym przypadku raczej stawiają pod znakiem zapytania wiarygodność testu, do którego odwoływały się publikacje sugerujące „dyskwalifikującą" jakość mleka w naszej sieci. W konsekwencji, zarówno ze strony producenta, jak i JMP, podjęte zostały kroki wobec instytucji odpowiedzialnej za ten test i pochodne publikacje. Celem tych kroków jest wyjaśnienie wątpliwości dotyczących testu i sposobu komunikowania jego wyników".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klik 2015-03-13 13:58:09

  Jeszcze niedawno słyszałem,że Mlekpol bedzie wspierał głównie handel tradycyjny,ale widać,że to był blef i podobnie jak Mlekovita i inni mleczarze uklękneli przed Biedroną.Ciekawe jak bedą śpiewać, gdy portugalczycy podziękują im za współpracę?

 • Smok Mlekopij 2015-03-12 18:54:36

  W "mojej" Biedronce mleko "Mleczna Dolina" jest z Mlekowity, a nie z Łowicza czy Mlekpolu. Dlaczego w artykule nie ma ani słowa o tym producencie? Bardzo to dziwne. Zastanawia mnie czy to efekt niewiedzy czy raczej specjalny zabieg speca od PR i marketingu.

 • Zygmunt Trzeci Wazelina 2015-03-12 16:35:08

  taaa....OSM Łowicz....jak dla mnie i wiekszości moich znajomych mleko i inne produkty omijane z daleka.....jakość.....

  I wszystko w temacie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane