Biedronkę skontroluje Międzynarodowa Organizacja Pracy?

www.pulshr.pl 7 sierpnia 2015 14:16

- Mieliśmy sygnały z placówek, w których byliśmy, że po naszym wyjeździe przychodzili przedstawiciele kierownictwa i grozili pracownikom różnymi konsekwencjami w przypadku zapisania się do organizacji związkowej - mówi Piotr Adamczak, przewodniczący „S” w Jeronimo Martins Polska.

W Biedronce nadal „pod górkę” mają pracownicy chcący walczyć o godne warunki pracy i płacy. Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska 30 lipca wydało oświadczenie, w którym „z niepokojem przyjęło oświadczenie przedstawiciela pracodawcy złożone do protokołu Państwowej Inspekcji Pracy”.

Przedstawiciel JMP złożył pisemne oświadczenie, które w odczuciu związkowców potwierdza zastrzeżenia organizacji związkowej dotyczące dialogu społecznego. Zastrzeżenia te dotyczą braku możliwości wchodzenia działaczy związkowych na teren zakładu pracy oraz zaplecza, w celu kontaktu z pracownikami, nazwanego przez pracodawcę „agitacją”.

Zakładowa „S” w Jeronimo Martins Polska nie wyklucza zgłoszenia tej sprawy do MOP.

Więcej na pulhr.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zastraszny :) 2015-08-11 01:13:18

  podobno jak chcesz uderzyć psa kij się znajdzie. Więc JMP szuka kija na związkowców. Zapominają że kij ma dwa końce. I że nie jeden pies potrafi boleśnie pokąsić

 • b prac. marketu 2015-08-10 18:44:40

  "Jak wyróżniony orderem przez Prezydenta RP chwalona biedrona przez Premier może być tak "napastowana" przez MOP?".Tak trzymać i prostować tych brudasów z Portugalii niech u siebie uprawiają taka politykę kadrową!

 • Hansi 2015-08-10 16:56:06

  Tych też przekupią

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,73

 • Min

  2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane