BIK: Parki handlowe mają przyszłość

Property News 12 grudnia 2014 10:09

W południowej Polsce, która jest mocno rozwinięta gospodarczo, obserwujemy wiele ciekawych projektów handlowych w małych i średnich miastach. Retail parki powstają w Oleśnicy, w Dzierżoniowie, Wałbrzychu i Świdnicy. Te miasta się rozwijają - komentuje dla Propertynews.pl Mirosław Koszany, prezes zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych.

Dolny Śląsk to według prezesa zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych, jedno z najatrakcyjniejszych województw w Polsce. - Jest bardzo dobrze rozwinięte gospodarczo, z Wrocławiem, jako silnym miastem, które przyciąga nowych inwestorów - ocenia Mirosław Koszany.

Zdaniem Koszanego klienci w takich lokalizacjach potrzebują nowoczesnego handlu, ale blisko domu. - Ludzie chcą mieć nowoczesne powierzchnie handlowe blisko swoich domów. Dlatego retail parki są teraz tendencją na rynku, w kontraście do dużych centrów, gdzie zakupy mogą zająć 2-3 godziny.

Takie lokalizacje przyciągają również sieci handlowe. - Jest grupa najemców, która rozwija się wyłącznie w retail parkach. To sieci takie jak Pepco, które niechętnie otwierają placówki w centrach handlowych - mówi Koszany. Przywołuje również przykład nowego konceptu sieci Empik. - Nawet Empik stworzył format sklepów dedykowanych parkom handlowym.

Dodaje jednocześnie, że duże sieci, szczególnie odzieżowe, jeszcze się na to nie zdecydowały. - Sądzę jednak że to kwestia czasu. Taką tendencję widać już na rynkach zagranicznych: niemickim czy austriackim - podsumowuje Mirosław Koszany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane