BIK: Środki z emisji akcji przeznaczymy na rozbudowę centrów logistycznych i budowę parku handlowego

Autor: pr 14 grudnia 2015 10:03

Biuro Inwestycji Kapitałowych opublikowało prospekt emisyjny. Środki pozyskane w ramach pierwszej publicznej emisji akcji firma przeznaczy na: rozbudowę Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowę Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowę Parku Handlowego w Dzierżoniowie o łącznej powierzchni najmu około 5 tys. mkw.

Strategia Biura Inwestycji Kapitałowych zakłada zwiększenie o ponad 75 proc. nowoczesnych zasobów magazynowych w trzy lata, z obecnie posiadanych blisko 56 tys. mkw. powierzchni. Spółka ma duży potencjał do dynamicznego wzrostu skali działania. Posiada już grunty wraz z zatwierdzonym planem zagospodarowania terenu, na których będą powstawały obiekty określone w celach emisyjnych. - Mamy jednocześnie do czynienia ze sprzyjającym otoczeniem rynkowym. Sytuacja w branży deweloperskiej jest bardzo dobra. Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchni magazynowe, a wszystkie nasze inwestycje powstające w tym segmencie mają dla najemców bardzo atrakcyjne lokalizacje ze względu na położenie na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych. Potwierdzeniem tego jest bardzo wysoki wskaźnik wynajęcia posiadanych obiektów, który jest bliski 100% – podkreślił Mirosław Koszany, prezes BIK. Dodał, że w osiągnięciu założonych celów z pewnością pomagać będzie także ponad 15-letnie doświadczenie na rynku deweloperskim potwierdzone siedmioma zrealizowanymi inwestycjami.

Wg sprawozdania pro forma na koniec 2014 r. Grupa Kapitałowa osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 15,0 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 11,4 mln zł, a zysk netto 5,4 mln zł. Wartość portfela nieruchomości inwestycyjnych Grupy Kapitałowej wyniosła 176,4 mln zł, a wartość kapitałów własnych 65,7 mln zł.

Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. to ogólnopolski deweloper powierzchni komercyjnych, specjalizujący się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych.

Na podstawie prospektu emisyjnego oferowanych jest 1.130.000 nowych akcji serii I oraz sprzedawanych jest do 569.606 istniejących akcji serii H. Oferowane inwestorom akcje stanowić będą łącznie 27,4% podwyższonego kapitału zakładowego spółki i będą uprawniać ich właścicieli do wykonywania łącznie 16,6% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu. Aktualnie 100% akcji Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. jest własnością Belancor Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Udziałowcami Belancor Sp. z o.o. są osoby fizyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane