BIK szuka gruntów pod niewielkie parki handlowe

Property News 24 grudnia 2013 09:59

Biuro Inwestycji Kapitałowych planuje rozwijać się nie tylko w branży logistycznej, ale także i handlowej. - Poszukujemy gruntów pod niewielkie parki handlowe o powierzchni najmu 3-4 tys. mkw. Pomimo tego, że w dużych miastach powierzchni handlowej jest dużo, to w mniejszych i średnich miastach popyt na tego typu projekty będzie wciąż wysoki - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Mirosław Koszany, prezes BIK.

Pierwsze inwestycje firmy Biuro Inwestycji Kapitałowych w branży handlowej były efektem spowolnienia w branży logistycznej, która jest podstawowym przedmiotem działalności spółki. Pomimo zmiany sytuacji w sektorze BIK chce pozostać aktywnym podmiotem na rynku handlowym.

- Skupiamy się na małych i średnich projektach w mniejszych miastach. Nie chcemy inwestować w duże galerie handlowe - powiedział Mirosław Koszany.

W tym momencie firma posiada m.in. park handlowy w Puławach o powierzchni najmu 2,7 tys. mkw.

- Mamy także przygotowaną inwestycję w Bielsku-Białej. To retail park o powierzchni ponad 6 tys. mkw. Budowę projektu rozpoczniemy wiosną przyszłego roku. Mamy już prawomocne pozwolenie na budowę, dopinamy finansowe i kończymy negocjacje z kolejnymi najemcami. Na pewno w naszym obiekcie pojawi się Biedronka, Rossmann, Pepco oraz duży sklep sportowy - informuje prezes Biura Inwestycji Kapitałowych.

BIK przygotowuje się także do realizacji inwestycji w Dzierżonowie. - Mam nadzieję, że uda nam się zbudować ten obiekt w ciągu dwóch lat. Przyczyną opóźnienia inwestycji jest spowolnienie gospodarcze w Polsce oraz wielkości miasta - powiedział Koszany.

Jednocześnie firma nie wyklucza realizacji kolejnych projektów handlowych. - Poszukujemy gruntów pod niewielkie parki handlowe o powierzchni najmu 3-4 tys. mkw., bo pomimo tego, że w dużych miastach powierzchni handlowej jest dużo, to w mniejszych i średnich miastach popyt na tego typu projekty handlowe będzie wciąż wysoki - tłumaczy Mirosław Koszany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane