PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

BIK zawiesza ofertę publiczną przed rozpoczęciem zapisów

Autor: www.dlahandlu.pl 13 kwietnia 2016 12:05

Biuro Inwestycji Kapitałowych i Belancor (sprzedający), w uzgodnieniu z oferującym podjęli decyzję o zawieszeniu oferty publicznej. Głównym powodem było zbyt wysokie dyskonto jakiego oczekiwali inwestorzy uczestniczący w procesie book-buildingu. Zarząd dewelopera oraz sprzedający rozważą powrót do IPO w sytuacji poprawy koniunktury na rynku kapitałowym.

Decyzja została podjęta na podstawie efektów prowadzonego w  dniach 11-12 kwietnia 2016 r. procesu book-buildingu. Nowy harmonogram IPO ma zostać przedstawiony w późniejszym terminie. 

- W ramach spotkań z inwestorami spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszą ofertą. Doceniali oni nasz model biznesu i dobre perspektywy rozwoju. Jednak ze względu na wymagającą sytuację na rynku kapitałowym oczekiwane było zbyt duże dyskonto do wartości firmy, które implikowało cenę emisyjną oraz cenę sprzedaży akcji na nieakceptowanym przez nas poziomie, a tym samym byłoby szkodliwe z punktu widzenia interesów obecnych akcjonariuszy, spółki i dalszego rozwoju. Znamy swoją wartość i nie mogliśmy zgodzić się na takie warunki. Nie rezygnujemy całkowicie z przeprowadzenia oferty publicznej i planów debiutu giełdowego. Rozważymy powrót do IPO w sytuacji lepszej koniunktury na rynku kapitałowym – powiedział Mirosław Koszany, Prezes Zarządu BIK S.A.

Przeczytaj także:

Na podstawie Prospektu Emisyjnego, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 8 grudnia 2015 r., oferowanych było 1.130.000 nowych akcji serii I oraz sprzedawanych było do 569.606 istniejących akcji serii H. Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. oczekiwało wpływów z emisji akcji serii I na poziomie około 23,7 mln zł brutto. Wpływy netto zostały oszacowane na poziomie ok. 22,5 mln zł. Celem emisyjnym była rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowa Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie. Zarząd BIK S.A. zamierza kontynuować realizację przygotowywanych projektów i finansować je z alternatywnych źródeł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  12,99

 • Śr

  7,51

 • Min

  4,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane