PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bio Planet może pochwalić się dużym wzrostem sprzedaży

Autor: www.dlahandlu.pl 7 sierpnia 2015 11:11

Bio Planet może pochwalić się dużym wzrostem sprzedaży fot. materiały prasowe BIo Planet

W drugim kwartale 2015 r. spółka BIo Planet może pochwalić się wzrostem sprzedaży na poziomie 30 proc. w stosunku do drugiego kwartału 2014 r. Sprzedaż wyniosła 20,2 mln zł w stosunku do 15,6 mln zł w drugim kwartale 2014 r.

Spółka uzyskała w omawianym okresie zysk netto w wysokości 841 tys. zł, wykazując około 111 proc. wzrost w stosunku do drugiego kwartału 2014 r. (399 tys. zł zysku netto).

Najistotniejsze działania pro-rozwojowe firmy w omawianym okresie to:
1. Uruchomiono konfekcjonowanie nowych rodzajów surowców ekologicznych (m.in. 3 kolejne produkty z serii superfoods, która zawiera już 11 produktów).
2. Trwały końcowe prace związane z budową centrum logistyczno-magazynowego w Lesznie w województwie mazowieckim – centrum zostało uruchomione w lipcu 2015 r.
3. Przygotowany został plan przeprowadzki do nowej siedziby (zrealizowanej w trzecim kwartale 2015 r.).
4. Spółka wzięła udział w Targach PLMA w Amsterdamie pozyskując nowych potencjalnych dostawców.
5. Uruchomiono nową wersję portalu gotujwstylueko.pl umożliwiającą wyświetlanie reklam produktów dystrybuowanych przez Bio Planet pod przepisami umieszczanymi w portalu

Bio Planet S.A. konfekcjonuje i dystrybuuje na terenie całej Polski spożywcze produkty ekologiczne. Od niedawna Spółka prowadzi sprzedaż także na rynkach zagranicznych. Istotną część oferty asortymentowej stanowią produkty sprzedawane pod marką Bio Planet.

Najważniejszymi kanałami dystrybucji dla firmy są indywidualne oraz sieciowe sklepy ekologiczne, a także sklepy ogólnospożywcze takie jak Piotr i Paweł, Alma, Marcpol, Intermarche, E.Leclerc oraz Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,85

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane