Bio Planet przez kurs euro musi podwyższyć ceny

Autor: www.dlahandlu.pl 12 lutego 2016 17:26

Sprzedaż spółki Bio Planet za styczeń 2016 r. wyniosła 8,6 mln złotych, co stanowi 34% wzrostu w stosunku do sprzedaży w styczniu 2015 r., która wynosiła 6,4 mln zł. Jest to jednocześnie rekord miesięcznej sprzedaży w historii firmy.

W styczniu spółka wprowadziła do oferty 60 nowych produktów. Do największych sukcesów sprzedażowych można zaliczyć wprowadzenie do oferty soków tłoczonych z granatu oraz z rokitnika importowanych bezpośrednio z Armenii.
Kontynuowano również prace modernizacyjne zakładu konfekcjonowania Bio Planet w Wilkowej Wsi, których celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych firmy w zakresie konfekcjonowania surowców ekologicznych.
- W styczniu 2016 r. kurs euro utrzymywał się na poziomie około 4,40 zł, co zmusza firmę do wprowadzenia całej serii podwyżek dystrybuowanych produktów. Ceny około 75% asortymentu oferowanego przez Bio Planet są powiązane z kursem euro. Zakładamy, że firma potrzebuje około 2-3 miesięcy do wdrożenia podwyżek cen w odpowiedniej wysokości umożliwiających realizację marży na właściwym poziomie - podała firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane