PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Biura, hotele i centra handlowe - to najbliższe plany TriGranit w Polsce

Property News 25 lutego 2013 09:37

Najbliższe plany spółki TriGranit w Polsce to przede wszystkim kontynuacja projektu Poznań City Center. Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający firmą w naszym kraju, zdradza jednak, że oprócz dworca PKP, PKS i galerii handlowej, deweloper zamierza zagospodarować także tereny dawnego dworca kolejowego w Poznaniu, na których powstaną obiekty biurowe i hotelowe. Prawdopodobnie już wkrótce spółka będzie też mogła poinformować o nowym projekcie handlowym w Polsce.

- Opracowujemy właśnie koncepcję i razem z naszym partnerem - PKP SA chcemy wyjść na rynek z projektem składającym się z hotelu i kilku budynków biurowych. Ich realizacja będzie oczywiście uzależniona od popytu na lokalnym rynku, ale koncepcję będziemy w stanie przedstawić późną wiosną tego roku. Budowę pierwszego etapu planujemy rozpocząć wiosną 2014 roku - mówi Tomasz Lisiecki, dyrektor zarządzający TriGranit Development Polska.

Biurowce, które TriGranit ma zamiar wybudować w okolicach poznańskiego dworca PKP, mają być dostosowane do potrzeb firm z sektora outsourcingu.

Tomasz Lisiecki informuje, że na razie spółka jest już po pierwszych analizach chłonności terenu. Podkreśla, że inwestycja na poznańskim Międzytorzu nie jest łatwym przedsięwzięciem, bo teren nie ma żadnych ustaleń planistycznych. Przed spółką jeszcze rozmowy z Urzędem Miasta i konserwatorem zabytków. - Wstępne wytyczne już mamy i na ich podstawie opracowujemy koncepcję, którą wspólnie z tymi instytucjami będziemy musieli dopracować - mówi.

TriGranit jest aktualnie zaangażowany także w realizację projektu biurowego Bonarka 4 Business w Krakowie. W jego ramach działają już trzy budynki, a czwarty jest w realizacji. - Łącznie będzie to ok. 25 tys. mkw. powierzchni biurowej - mówi Lisiecki.

- Poza tym jesteśmy aktywni na rynku handlowym w pozostałych dużych miastach Polski, gdzie jesteśmy na etapie rozmów o pozyskanie kolejnych terenów inwestycyjnych. Liczymy, że niebawem będziemy w stanie ogłosić kolejny duży projekt handlowy w Polsce - zdradził Tomasz Lisiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane