Biuro Inwestycji Kapitałowych szykuje projekty handlowe

Autor: propertynews.pl 15 lutego 2012 11:46

Biuro Inwestycji Kapitałowych SA, deweloper działający do tej pory w segmencie nieruchomości magazynowych, zamierza mocniej zaakcentować swoją obecność na rynku powierzchni handlowych. Firma zrealizowała już Retail Park w Puławach, ale jak zdradza Mirosław Koszany, prezes zarządu krakowskiej spółki, plany na najbliższą przyszłość zakładają uruchomienie jeszcze 3-4 inwestycji tego typu.

W połowie tego roku Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć budowę Galerii Dzierżoniów. Projekt o powierzchni 5 tys. mkw. GLA zostanie zlokalizowany w centrum miasta, na terenie po byłym dworcu PKS, w sąsiedztwie zabytkowej części Starego Miasta i Rynku.

- W najbliższym czasie podpiszemy umowę na wyłączną komercjalizację tej galerii. Budowa powinna rozpocząć się w połowie tego roku i zakończyć w I, najpóźniej w II kwartale 2013 roku - informuje Mirosław Koszany.

Prezes BIK zdradził w rozmowie z portalem Propertynews.pl, że firma pracuje nad pozyskaniem jeszcze 2-3 lokalizacji pod projekty handlowe. - W ciągu trzech miesięcy powinniśmy zabezpieczyć kolejne lokalizacje. Są to inwestycje na różnym etapie. W niektórych przypadkach z pozwoleniem na budowę, a w niektórych z rozpoczęta komercjalizacją. Interesują na przedsięwzięcia o maksymalnej powierzchni do 10 tys. mkw. GLA, zlokalizowane głownie na terenie Polski środkowej i południowej - mówi prezes BIK. Zdaniem Mirosława Koszanego budowa części z tych projektów rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej w serwisie propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    9,77

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane