PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Biznes spożywczy Amazon.com coraz bliżej polskiej granicy

Autor: PlanetRetail/Bild 21 lutego 2014 16:19

Firma Amazon, największy detalista internetowy, coraz mocniej inwestuje w biznes spożywczy online. Od sześciu lat w kilku amerykańskich miastach rozwijany jest koncept AmazonFresh, dostarczający klientom świeże produkty, takie jak jajka, truskawki i różne gatunki mięs. Amazon wykorzystuje do tego swoją sieć ciężarówek i samochodów dostawczych. Jak informuje portal Planet Retail powołując się na "Bild", wiele wskazuje na to, że koncept AmazonFresh we wrześniu tego roku zacznie być testowany w Niemczech i Austrii.

AmazonFresh póki co działa w Seattle, Los Angeles i rejonie Zatoki San Francisco. "Bild" spekuluje, że koncept w najbliższym czasie zacznie być testowany w minimum czterech miastach w Niemczech i Austrii, a nawet "sąsiadujących z nimi krajach". Portal Planet Retail spodziewa się, że AmazonFresh wystartuje w Berlinie oraz Kolonii.
Zdaniem Billa Bishopa, znanego konsultanta i analityka rynku handlu detalicznego, Amazon może długofalowo celować w uruchomienie konceptu AmazonFresh aż na 40 rynkach.
Przypomnijmy, Amazon w najbliższym czasie planuje zatrudnić w Polsce 6 tys. osób. W okolicy Wrocławia i w Poznaniu powstać jeszcze w 2014 roku mają trzy olbrzymie centra logistyczne (kolejne dwa centra powstają w Czechach). Docelowo amerykański gigant e-commerce chce przenieść z Niemiec dystrybucję swoich towarów i będzie stąd obsługiwał znaczną część Europy Zachodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane