PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Black Red White chce się rozwijać organicznie

Autor: ISB 11 maja 2010 10:30

Największy polski producent mebli, Black Red White nie planuje debiutu na GPW w tym roku i chce finansować dalszy rozwój ze środków własnych, poinformował prezes spółki Stanisław Bosak. Priorytetem obecnie jest rozwój organiczny, dodał.

- Firma dementuje wszelkie informacje i pogłoski na temat wejścia Black Red White na giełdę w 2010 roku. Szczegóły dotyczące pierwszej oferty publicznej, publikowane systematycznie przez media, nie znajdują potwierdzenia w planach rozwoju firmy na najbliższe miesiące i tym samym nie są zgodne z prawdą - powiedział Bosak o fuzjach i przejęciach serwisu DealWatch.

W 2009 r. BRW przejęło pakiet większościowy spółki Luto Slovakia. W Polsce grupa koncentruje się na rozbudowie sieci sprzedaży. W okresie styczeń-kwiecień br. otworzyła siedem salonów i planuje otwarcie kolejnych trzech w najbliższym czasie. Obecnie sieć Black Red White liczy ok. 2 tys. punktów sprzedaży, z czego blisko połowa zlokalizowana jest za granicą (eksport stanowi ok. 30 proc. sprzedaży).

W skład grupy wchodzi aktualnie Black Red White SA i 20 spółek zależnych, w tym 10 podmiotów zagranicznych zlokalizowanych na Ukrainie, Białorusi, Słowacji, w Rosji oraz Bośni i Hercegowinie. Działalność produkcyjna na prowadzona jest w 21 zakładach zlokalizowanych w Polsce i za granicą.

W 2008 roku spółka zanotowała 199,2 mln zł zysku netto przy 2,14 mld zł przychodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane