Blackrock Properties planuje budowę galerii handlowej w Świdnicy

Autor: UM Świdnica/dlahandlu.pl 15 lutego 2011 11:23

Firma Blackrock Properties, właściciel Zaułka Świętokrzyskiego w Świdnicy, planuje zakup kolejnych działek i wybudowanie w tym miejscu galerii handlowej. Miasto uważa jednak, że cena za grunt jaką zaproponowała firma jest za niska i chce działkę odzyskać.

Jak czytamy na stronie UM Świdnica, firma w lutym 2007 r. wygrała przetarg i przy ul. Różanej kupiła 14 działek w sumie o powierzchni 0,20 ha. Według planu zabudowa miała się składać z symetrycznie rozmieszczonych po obu stronach ulicy budynków usługowo-mieszkalnych. Przedsiębiorca  planuje wybudować w tym miejscu galerię handlową. Zgodnie z wymogami prawa przygotowano i uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego oraz przedstawiono ofertę zakupu ok. 0,23 ha dodatkowego gruntu, niezbędnego do budowy galerii.

- Problem w tym, że firma chce zakupić dodatkową powierzchnię za zaniżoną cenę, która znacząco się różni od rynkowej wartości określonej przez ekspertów. (...) Inwestor jednak kwestionuje kolejne wyceny rzeczoznawców. (...). Na ostatniej sesji Rada Miejska odrzuciła nieuzasadnione zarzuty inwestora pod adresem prezydenta i moim, a dyskusja radnych wyraźnie ilustruje oczekiwanie na propozycję, jak wyjść z obecnego impasu. Dlatego chcemy wziąć sprawy w swoje ręce i problem rozwiązać, by tak się stało zaułek, musi wrócić do miasta - uważa Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

Prezydent miasta zdecydował, że miasto już teraz rozpocznie działania, które pozwolą na odkup ziemi od inwestora. Ten pomysł zyskuje akceptację większości radnych, co ma znaleźć potwierdzenie w decyzji na lutowej sesji Rady Miejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane