Bliskość granicy napędza Biedronki

Autor: gazeta.pl 29 lipca 2013 21:23

Na Lubelszczyźnie powstaje coraz więcej dyskontów. Napędzają je także Ukraińcy robiący w Polsce zakupy - podaje gazeta.pl.

Według wyliczeń firmy Market Side w całym województwie lubelskim na koniec 2012 roku były 123 dyskonty (Biedronka, Lidl, Netto). Rok wcześniej 115. W samym Lublinie - 23, a to oznacza, że na jeden przypadało 12,9 tys. osób. Wynik w skali województwa to 17,8 tys. osób na sklep.

Ale już można sądzić, że to dane nieaktualne, bo jak informuje biuro prasowe Jeronimo Martins, właściciela Biedronki, tylko ta firma w regionie ma 100 sklepów. - W Lublinie - 18 placówek, w Zamościu - 9, a w Chełmie - 8.

Jednocześnie na Lubelszcyźnie i w woj. świętokrzyskim rynek dyskontów rozwija się najsłabiej. Aż 419 takich sklepów na koniec zeszłego roku było dla przykładu w województwie śląskim. Dalej plasuje się Dolny Śląsk - 299 dyskontów i Wielkopolska - 286.

Lidl nie ujawnił dokładnych danych. Informuje tylko, że w całym kraju ma 450 sklepów (Biedronka 2170) i powstają równomiernie w każdym regionie.

Stokrotka w samym Lublinie, wg Media Side, ma 17 sklepów. Ta sieć co prawda nie jest postrzegana jako dyskont, ale od dłuższego czasu zapowiada, że chce z nimi mocno konkurować. W sumie w województwie Stokrotka ma 45 sklepów.

Wynikami finansowymi poszczególnych sklepów sieci nie chcą się chwalić. Gazecie jednak udało się ustalić, że te blisko wschodniej granicy to istna żyła złota. - Sklepy zlokalizowane blisko przejść granicznych notują duże natężenie ruchu - przyznaje Jeronimo Martins. - Przykładem jest między innymi nasza placówka w Medyce, znajdująca się w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej, gdzie wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, zdecydowaliśmy się o wydłużeniu czasu otwarcia tej placówki - dodaje.

"Normalna" Biedronka pracuje w godzinach 7- 21 w dni powszednie i 9-20 w niedzielę. W podkarpackiej Medyce wygląda to następująco: 6.30-21 i 7-20. Medyka ma jeszcze jeden plus. Obok drogowego przejścia granicznego jest też piesze, jedyne na granicy z Ukrainą.
.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane