PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

BNP Paribas: Inwestycje w sektorze retail w Polsce z dużym rozmachem

Autor: dlahandlu.pl 18 listopada 2015 09:58

BNP Paribas Real Estate przewiduje się, że padnie nowy rekord pod względem wielkości  inwestycji: 68 miliardów euro w Europie (narastająco w ciągu 12 miesięcy III kw. br.). W Europie najwyższe osiągalne czynsze w najlepszych lokalizacjach pozostały stabilne na trzech głównych rynkach, którymi są Niemcy, Polska i Wielka Brytania.

Europejskie inwestycje w sektorze retail wykazują silny rozmach na sześciu największych rynkach (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Polska i Włochy), gdzie skumulowana wielkość w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy przewyższyła już wartość z analogicznego okresu ubiegłego roku (+ 30.8%), a ostateczny wolumen przekroczy rekordowy poziom z 2007.

W Niemczech zapowiada się rekordowy rok, z odnotowanymi w ciągu pierwszych trzech kwartałów roku inwestycjami wielkości 14 miliardów euro. Przewiduje się, że Niemcy prześcigną Wielką Brytanię na koniec roku, gdzie zainwestowano 11.6 miliarda euro w ciągu 9 miesięcy. Hiszpania i Polska także korzystają ze wzrostów, Hiszpania odzyskując wielkości inwestycji sprzed kryzysu. We Francji, w sektorze powierzchni handlowych zainwestowano 3.5 miliarda euro w przeciągu ostatnich dziewięciu miesięcy (6.4 miliarda narastająco w horyzoncie 12 miesięcznym), co stanowi 21 % całkowitej wielkości inwestycji w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Na trzech kluczowych rynkach powierzchni handlowych (Niemcy, Polska i Wielka Brytania), po latach znaczących wzrostów, poziom czynszów wykazuje ogólną stabilność. Spadek najwyższych stawek czynszowych odnotowano w kilku głównych miastach Niemiec i Wielkiej Brytanii (Londyn stanowi wyjątek ze względu na konkurencyjność panującą na rynku).Kolejnym przykładem odstępstwa jest sytuacja w centrach polskich miast, gdzie wzrastające zainteresowanie sieci handlowych przyczyni się do wzrostu stawek czynszu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,83

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane