BOIG: 2014 rok pod znakiem likwidacji starszych obiektów handlowych

Property News 3 lutego 2014 14:25

Wzrost liczby centrów handlowych w Polsce odbije się w negatywny sposób na wyniki starszych obiektów. - Moim zdaniem od połowy 2014 roku rozpocznie się stopniowe zamykanie źle funkcjonujących obiektów handlowych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Wojciech Cieślak, prezes Blue Ocean Investment Group.

Najbliższe miesiące będą stały pod znakiem poprawiającej się sytuacji na rynku handlowym. To kontynuacja trendu, który został zapoczątkowany w ubiegłym roku.

- W ciągu najbliższych kilku miesięcy spodziewamy się dalszej kontynuacji tempa wzrostu gospodarczego, co będzie wiązało się m.in. z poprawą nastrojów konsumenckich. Uważam, że dynamika wzrostu konsumpcji pozostanie na podobnym co obecnie poziomie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w II połowie roku będziemy mogli zaobserwować znaczne ożywienie w branży handlowej - skomentował Cieślak.

Nieuchronnie przemija czas, w którym to starsze obiekty handlowe mają szansę na odświeżenie swojego wizerunku i przygotowanie oferty najemców dostosowanej do potrzeb rynku. Według Cieślaka już w tym roku rozpocznie się stopniowe zamykanie obiektów handlowych.

- Obecny rok będzie wiązać się także z poważnymi zmianami na rynku centrów handlowych. Wraz ze wzrostem ich liczby nastąpi pogarszanie się wyników obiektów starszych i słabiej odpowiadających obecnym potrzebom rynku. Moim zdaniem od połowy roku rozpocznie się stopniowe zamykanie źle funkcjonujących obiektów handlowych - tłumaczy prezes BOIG.

Jednocześnie pod coraz większą presją znajdą się deweloperzy nowych projektów. - Ożywienie na rynku handlowym oraz znaczący wzrost konkurencji wśród działających centrów handlowych wymusi na deweloperach odpowiedzialne, racjonalne podejście do kolejnych inwestycji. Inwestorzy skupią się na realizacji dobrze przemyślanych, dopasowanych do lokalizacji obiektów - dodał Wojciech Cieślak

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mario 2014-02-04 15:01:17

  Czytam o kolejnych faktach, kolejnego pan który ma tylko tyle do powiedzenia że tak jest i tak się dzieje. Tylko czy tak się dziać musi? Czy Polacy nic nie potrafią? Czy nie lepiej wywiesić białą flagę i oddać pod niewolę obcego kapitału. Czy w tym kraju nikt nie potrafi mówić jak powinno być i robić tak jak powinno być? Czy tylko "wielcy panowie" mądralińscy, potrafią komentować fakty, nie stać Was Panowie na konstruktywne działanie, aby Polacy we własnym kraju mogli sami decydować jak chcą żyć i znaleźć sposób aby wszyscy mogli się rozwijać, a nie umożliwiać innym aby robili co chcieli i jak chcieli. Należ zacząć myśleć jak zrobić aby o handlu decydowali Polacy a nie jacyć panowie z obcym kapitałem. Pytanie zasadnicze powinno wszystkim przyświecać: jak ratować Polski Handel i co w tym kierunku można zrobić, zamiast pisać o faktach których być nie powinno.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,99

 • Śr

  6,74

 • Min

  5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane