BOIG: W centrach handlowych tylko co 5. odwiedzająca osoba robi zakupy, w outletach co 2.

Property News 26 marca 2018 09:38

O pomyśle Silesia Outlet na niedziele wolne od handlu opowiada Wojciech Cieślak, prezes BOIG, który komercjalizacje budowany w Gliwicach obiekt. Na łącznej powierzchni blisko 20 tys. mkw. znajdzie się ponad 120 salonów. Obiekt ma już 70 proc. najemców.

Jaki pomysł mają państwo na niedziele wolne od handlu? Według niektórych wyliczeń weekendowe obroty stanowią 70- 80 proc. tygodniowych obrotów w outletach?

Nie martwimy się tym bardzo.Weekendowy przychód rozkłada się nieproporcjonalnie na sobotę i niedzielę. Znacznie więcej przychodu notują outlety w sobotę bo ok. 40-50 proc. tygodniowego przychodu, a na niedzielę przypada tylko miedzy 20 a 30 proc. Oczywiście niedziele bez handlu dotkną cały segment handlu, ale myślę, że po równo.

Potencjalne straty w przychodach naszych najemców chcemy niwelować wydłużeniem o 2, 3 godziny pracy centrum w piątki i soboty. Poza tym zakupy w outlecie nie są impulsywne, ale zaplanowane. W normalnych centrach handlowych tylko co czwarta, piąta osoba wchodząca do centrum robi zakupy, w outletach jest to co druga a nawet co 1,5 osoby. Outlety zazwyczaj są poza centrami miast i większość klientów dojeżdża do nich samochodem. Liczymy więc na to, że nasi klienci będą planować je na inne dni.

Poza tym jako Silesia Outlet jesteśmy w dobrej sytuacji, bo planujemy otwarcie wiosną 2019 roku więc będziemy mieli rok na zaobserwowanie tego co dzieje się na rynku po wejściu w życie zakazu.

Jak będzie funkcjonować u państwa strefa usług, która jest wyłączona spod zakazu?

W Silesia Outlet w strefie usług będzie tylko gastronomia, która zajmie 7-8 proc. powierzchni centrum. Nie będzie rozrywki: kin, klubów fitness, placów zabaw dla dzieci. Zastanawiamy się jeszcze czy otwierać w niedziele bez handlu strefy gastronomiczne, ale myślę, że to nie ma sensu i raczej zamknięte będzie całe centrum.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,10

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane