Bomi będzie podnajmować powierzchnię w swoich sklepach

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2010 15:42

Grupa Bomi w 2009 roku przyjrzała się kosztom eksploatacji i zyskom uzyskiwanym w wybranych lokalizacjach i zdecydowała na ograniczenie części wynajmowanych powierzchni.

Ocena 12 wybranych placówek pozwoliła na stwierdzenie, że sklepy te będą generowały zbliżone obroty, nawet jeżeli będą dysponowały mniejszą powierzchnią. Okazało się, że bez wpływu na wygodę zakupów sieć może zrezygnować w sumie z ponad 5 tys. mkw. wynajmowanej powierzchni. Daje to miesięczne oszczędności rzędu 60 tys. euro. Firma prowadzi obecie rozmowy z podmiotami, które będą mogły podnajmować wygospodarowaną powierzchnię. Bomi prowadzi rozmowy z kilkoma partnerami, którzy oferują asortyment uzupełniający do oferty sieci, np. wyposażenie wnętrz, elektonika, itp.

Zdaniem przedstawicieli zarządu takie podejście do prowadzenia biznesu jest obecnie konieczne, bo rynek FMCG nie rośnie obecnie w takim tempie jak było to w ostanich latach, np. I kwartale 2010 roku sprzedaż FMCG spadła o 0,7 proc. Dlatego ograniczanie kosztów jest jednym z warunków na prowadzenie zyskowanego biznesu w branży handlowej. Wynagrodzenia i usługi obce w tym czynsze, stanowią dla Bomi 77 proc.wszystkich kosztów.

Grupa ma 65 sklepów delikatesowych Bomi i Rast w 19 miastach w Polsce, 69 placówek franczyzowych oraz 1524 sklepy partnerskie eLDe i Sieć 34.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane