Bomi chce zostać większościowym udziałowcem sklepu a.pl

Autor: dlahandlu.pl/PAP 25 kwietnia 2012 13:08

W czerwcu Bomi chce zostać większościowym udziałowcem sklepu internetowego a.pl, dla którego jest obecnie dostawcą. - Planujemy także dalszy rozwój sklepu internetowego A.pl, ponieważ to jest obecnie najdynamiczniej rozwijający się model biznesu w naszej branży - powiedział Jesionowski.

Stanie się to najprawdopodobniej w czasie walnego zgromadzenia akcjonariuszy a.pl. - Ustalimy wtedy sposób rozliczenia naszego wkładu - zaznaczył prezes.

Bomi chce przeprowadzić głęboką restrukturyzację i znacząco zmniejszyć koszty, przede wszystkim w centrali.

Spółka prowadzi rozmowy z bankami na temat restrukturyzacji zadłużenia. Liczy, że prowadzone działania pozwolą w przyszłym roku osiągnąć rentowność operacyjną i dodatni cash flow. - Zadłużenie odsetkowe na koniec 2011 roku wynosiło 264 mln zł, w tym 201 mln zł stanowiło zadłużenie krótkoterminowe. W tym roku musimy spłacić bankom około 50 mln zł. Negocjujemy, by zrolować to zadłużenie i przesunąć spłatę. Rynek jest nerwowy, ale ja podkreślam w rozmowach, że Bomi jest ciągle spółką detaliczną z tzw. +every day cash+ na poziomie ok. 6 mln zł - dodaje prezes.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,22

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane