PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bomi może sprzedać spółkę Rabat Service

Autor: GPWInfoStrefa 7 stycznia 2012 12:24

Bomi może sprzedać spółkę Rabat Service

Zarząd Bomi rozpoczyna poszukiwanie inwestora dla swojej spółki zależnej Rabat Service. Chce sprzedać całość lub część udziałów. Nie przesądza jednak, czy na pewno dojdzie do sprzedaży.

Spółka Bomi zawarła już umowę z firmą CAG Sp. z o.o. Sp. k. o świadczenie usług, polegających na koordynacji, pośrednictwie i udziale w charakterze doradcy w procesie pozyskiwania inwestorów zainteresowanych nabyciem akcji Rabat Service, a także w ewentualnym, późniejszym postępowaniu ofertowym i procesie sprzedaży akcji.

Bomi podkreśla, że decyzja o rozpoczęciu poszukiwania inwestora i umowa z CAG nie są jednoznaczne z decyzją o sprzedaży akcji Rabat Service i nie przesądzają dokonania takiej sprzedaży w przyszłości.

- Rozpoczęty proces poszukiwania inwestora ma na celu zorientowanie się w rynkowej możliwości sprzedaży akcji Rabat Service SA i pozyskanie najkorzystniejszej oferty. Ostateczna decyzja w przedmiocie sprzedaży akcji Rabat Service SA zostanie podjęta w późniejszym terminie, z uwzględnieniem szeregu okoliczności, w szczególności sytuacji finansowej spółki i jej grupy kapitałowej, sytuacji rynkowej i pozycji konkurencyjnej spółki, jak również po szczegółowej analizie ofert złożonych przez potencjalnych inwestorów - oceniają przedstawiciele Bomi.
Ponadto, sprzedaż akcji Rabat Service uzależniona jest od podjęcia stosownych uchwał przez organy spółki.

Jak podaje Bomi, spółka zależna Rabat Service stanowi istotną część jej aktywów, a działalność Rabat Service w ramach grupy kapitałowej generuje znaczącą część przychodów grupy. Tym samym ewentualna sprzedaż znacznego pakietu akcji Rabat Service mogłaby w sposób istotny wpłynąć na sytuację gospodarczą, majątkową i finansową Bomi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane