Bomi otwiera pierwszy sklep franczyzowy i zmienia wizerunek

Autor: gazeta.pl 12 września 2012 19:55

Bomi otwiera pierwszy sklep franczyzowy i zmienia wizerunek

W Gdańsku w CH Madison został otwarty pierwszy w Polsce franczyzowy sklep Bomi. W tym samym miejscu sklep funkcjonował także przed ogłoszeniem upadłości - czytamy w gazeta.pl

 

Na początku października planowane jest otwarcie sklepu w CH Batory w Gdyni i w CH Matarnia w Gdańsku. Prowadzone są rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami odnośnie sklepów w Klifie i Alfie. Nierentowne sklepy - na Zaspie, Osowie, Chełmie, Oruni i w Wejherowie zostały zamknięte. Wszystkie 13 sklepów udało się zachować na zasadzie franczyzy jedynie w Olsztynie.

- Franczyza pozwoli nam czerpać korzyści finansowe z udostępnienia przedsiębiorcom nazwy i tzw. know-how - wiedzy i przyjętych przez nas norm prowadzenia sklepu. Dzięki temu będziemy mogli spłacić wierzycieli. Jest to możliwe, bo zebrała się grupa osób, która zdecydowała się prowadzić sklep(y). Wśród nich jest między innymi Mieczysław Cierpisz, który był jednym z założycieli Bomi - wyjaśnia dyrektor franczyzowy Bomi Dariusz Flisikowski.

- Sklep nie wygląda jeszcze w pełni tak jak byśmy chcieli. Jeszcze nie wszystkie produkty zostały dostarczone, bo mieliśmy bardzo mało czasu na jego otwarcie. Na dokonanie pełni zmian potrzebujemy jeszcze około miesiąca - mówi Mieczysław Cierpisz franczyzobiorca.

Firma stara się zmienić wizerunek - do znaku firmowego dołączono hasło "smak tradycji". Właściciele przekonują, że chcą zachować formułę delikatesową przy zaoferowaniu klientom niższych cen. Ponadto ma być więcej świeżych towarów, szerszy niż w innych sklepach wybór asortymentu, nacisk na produkty regionalne, a także stoiska tematyczne jak np. specjały kaszubskie.

Franczyzobiorcy w pierwszej kolejności proponują pracę byłym pracownikom sieci - informuje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • okonek nilowy 2012-09-24 16:03:59

  majstersztyk!

 • klient 2012-09-15 19:21:21

  Jak nie Pan Cierpisz to może inny ale niech uzdrowią tą byłą dobrą markę BOMI

  klient.

 • Klif 2012-09-13 21:39:58

  Panie Cierpisz !!! Weź pan jeszcze Warszawę !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,13

 • Śr

  6,38

 • Min

  4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane