PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bomi podtrzymuje prognozę osiągnięcia 19,2 mln zł zysku netto w br.

Autor: PAP 1 września 2011 09:10

Bomi po wynikach pierwszego kwartału podtrzymało prognozę osiągnięcia 19,2 mln zł zysku netto w 2011 roku, ale zapowiada weryfikację prognoz na obecny i przyszły rok.

Bomi w pierwszym półroczu zmniejszyło liczbę placówek handlowych z 56 według stanu na koniec I półrocza 2010 do 51.

W komentarzu do wyników Bomi podało, że w chwili obecnej nie występują przesłanki do weryfikacji prognozy.
- Zarząd emitenta natomiast będzie uważnie analizować swoje otoczenie rynkowe, dane makroekonomiczne i informacje o konkurencji w celu właściwego wykonywania obowiązków informacyjnych w tym względzie. Zarząd spółki planuje przeprowadzić weryfikację opublikowanych prognoz na lata 2011 i 2012 do dnia 30 października 2011 roku po zakończeniu sprzedaży w III kwartale i zakończeniu procesu przejęcia spółki Tolak z Warszawy - napisano.

W I półroczu 2011 roku grupa Bomi zwiększyła obroty rdr dzięki rozwojowi sieci franczyzowej oraz przyłączeniu do Grupy spółki Centrum Dystrybucja w Łodzi.
- Działania te pozwoliły zniwelować negatywne skutki sytuacji ekonomicznej w kraju (takie jak spowolnienie tempa gospodarczego, niska dynamika sprzedaży żywności i napojów) oraz niekorzystne zmiany w strukturze rynku, polegające min na umacnianiu się pozycji sieci dyskontowych w kraju. Jednocześnie, na osiągnięte wyniki finansowe Grupy duży wpływ miał ogólny wzrost cen, spowodowany sytuacją rynkową w kraju i na rynkach światowych, w tym również wzrost cen walut. Sytuacja rynkowa wymusiła na spółkach Grupy walkę cenową z konkurencyjnymi sieciami dyskontowymi a tym samym miała bezpośrednie przełożenie na uzyskaną marżę i osiągnięty wynik finansowy - napisano w komentarzu do wyników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane