Bomi w ramach zwolnień grupowych przewiduje likwidację 700 stanowisk

Autor: trojmiasto.pl 11 lutego 2011 18:40

Bomi w ramach zwolnień grupowych przewiduje likwidację 700 stanowisk

Grupa Bomi złożyła zawiadomienie o planowych zwolnieniach grupowych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni. Pracę może stracić nawet do 700 osób, podczas gdy grupa zatrudnia ok. 3,5 tys. osób - informuje trójmiasto.pl.

Na koniec 2010 roku w skład sieci sprzedaży GK Bomi wchodziło łącznie 1 228 placówek, w tym: 34 delikatesy, 20 supermarketów oraz 1 174 sklepy osiedlowe. Jednak ze względu na strukturę zależności to tylko 69 to sklepy własne (221 sklepy franczyzowe, 938 stowarzyszone). Samo Bomi ma w sumie 36 sklepów w dwudziestu miastach w Polsce. W większości miast ma po jednej placówce. Najwięcej, bo aż osiem działa w Gdańsku, siedem w Warszawie i trzy w Gdyni.

Pod koniec grudnia ur., Bomi poinformowało o stratach w wysokości 103 mln zł za 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • trade 24 2011-02-13 17:06:11

    Od niedawna jestem drobnym posiadaczem akcji BOMI S.A.Mam za sobą ponad 20 letnie doświadczenie w branży FMCG,duże doświadczenie w budowie sieci sklepów franczyzowych na terenie prawie całej Polski.Uważam ostatnie posunięcia byłego Prezesa Zarządu Bomi ( A.W.) za trafne.Otrzymał w spadku po poprzedniku kilkanaście fatalnych lokalizacji delikatesów Bomi,które przynosiły straty i zjadały zysk wypracowany przez korzystniejsze lokalizacje.Założenie dużej rezerwy finansowej spowodowało negatywny wynik finansowy całej grupy Bomi za 2010r., i całe szczęście,że Zarząd odważył sie i uzyskał akceptację i zrozumienie Rady Nadzorczej co do takiego rozwiązania.Rok 2011 będzie moim zdaniem zdecydowanie dla grupy Bomi lepszy finansowo.Po części zgadzam się z Prezesem Zarządu ,że franczyza jest efektywna i szybka. Ale warunkiem jej rozwoju jest stworzenie optymalnych rozwiązań nie tylko dla franczyzodawcy ale też dla franczyzobiorcy.Potencjał grupa ma duży ,jest dobry czas do szybkiego jego wzrostu.Należy umiejętnie skorzystać z okazji ,która się na rynku wydarzyła.Jestem gotowy w tym pomóc.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane