PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bomi wyemituje warranty subskrypcyjne

Autor: ISBnews 11 października 2012 11:23

Nadzwyczajne walne spółki Bomi w upadłości układowej zdecydowało o emisji do 50 mln warrantów subskrypcyjnych serii A oraz 2,5 mln warrantów serii B z prawem do objęcia akcji serii S.

Każdy warrant subskrypcyjny będzie uprawniał do objęcia 1akcji na okaziciela serii S.

Emisja akcji i warrantów subskrypcyjnych serii A odbędzie się z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Przeczytaj także:

"W związku z prowadzonymi działaniami restrukturyzacyjnymi, w tym prowadzonymi w ramach postępowania upadłościowego, spółka odczuwa obecnie zwiększone, pilne zapotrzebowanie na środki finansowe. Poziom zapotrzebowania zarząd szacuje na ok. 50 milionów złotych. Pozyskanie finansowania własnego w drodze subskrypcji zamkniętej bądź otwartej wymaga znacznego zaangażowania środków i czasu, zwłaszcza, że co do zasady związane jest z przeprowadzeniem oferty publicznej. Tymczasem zwłoka w pozyskaniu finansowania na obecnym etapie działań restrukturyzacyjnych uniemożliwiłaby efektywne finansowanie bieżącej działalności spółki" - podało Bomi w uzasadnieniu wyłączenia prawa poboru.

W ocenie zarządu, subskrypcja zamknięta nie zapewniłaby także środków finansowych koniecznych do poprawy sytuacji finansowej spółki. Z tego powodu zarząd zamierza zaoferować objęcie warrantów subskrypcyjnych serii A uprawniających do objęcia akcji serii S wybranym inwestorom, a w szczególności aktualnym wierzycielom spółki, osobom udzielającym jej środków finansowych w postaci pożyczki, kredytu lub inne osoby zainteresowane dofinansowaniem spółki.

Z kolei emisja warrantów subskrypcyjnych serii B służyć ma motywacji osób zarządzających spółką oraz osób zajmujących stanowiska kluczowe dla restrukturyzacji spółki.

"Obecna sytuacja spółki wymaga od osób zajmujących kierownicze stanowiska w spółce wytężonej pracy, na rzecz przeprowadzenia trudnych procesów restrukturyzacyjnych. Skala działań naprawczych i ich trudność są tak znaczące, iż spółka obawia się rezygnacji w tym okresie menadżerów i pracowników spółki, co mogłoby negatywnie wpłynąć na ciągłość jej działania i skutkować niepowodzeniem działań restrukturyzacyjnych" - podano w uzasadnieniu.

Prawo objęcia warrantów subskrypcyjnych przysługuje członkom zarządu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane