Bonduelle: Polacy nie sięgają po najtańsze produkty, ale doceniają jakość i smak

www.portalspozywczy.pl 12 stycznia 2017 15:29

- W 2017 r. polscy konsumenci nadal będą zainteresowani żywnością i produktami wyższej jakości. Postępujące zmiany trybu życia wpływają na postawy i zachowania konsumentów - rosnące zainteresowanie rozwiązaniami ułatwiającymi codziennie życie i oszczędzającymi czas - w tym czas spędzony w kuchni i na te potrzeby odpowiemy innowacjami produktowymi - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Anna Telakowiec, dyrektor marketingu Bonduelle Polska.

W 2016 r. spółka Bonduelle Polska zwiększyła sprzedaż i udziały rynkowe zarówno w kategorii warzyw w puszkach jak i w mrożonkach. - Warto wspomnieć, iż odbyło się to w kontekście wyhamowującej sprzedaży tańszych produktów warzyw w puszkach. Dla handlu wzrost sprzedaży naszej marki oznacza tzw. waloryzowanie koszyka zakupowego: Polacy nie sięgają po najtańsze produkty, ale doceniają jakość i smak. Ważne jest dla nas Polaków co i od kogo kupujemy, a raportowana poprawa optymizmu konsumenckiego widoczna jest na polskich talerzach - zapewnia Anna Telakowiec.

- W perspektywie rodziny wpływ na rozwój rynku będzie miał program 500+. W ubiegłym roku nie aż tak odczuwalny w branży spożywczej, to jednak wg szacunków mający przekładać się w znacznym stopniu na wzrost konsumpcji już w roku 2017. Bonduelle w Polsce jest tzw. marką aspiracyjną, ale dostępną do codziennego użytku i wzrost domowych budżetów przekłada się na sięganie po wyższej jakości produkty Bonduelle - dodaje.

W Polsce rośnie też liczba gospodarstw jednoosobowych, opierających się o inny model zakupowy niż gospodarstwa rodzinne czy kilkuosobowe - oferta małej puszki z kukurydzą, groszkiem, czy mixem warzyw -  jest propozycją cieszącą się rosnącą sprzedażą.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane