Bounty Brands przejmuje producenta pasztetów Profi

Autor: dlahandlu.pl 25 października 2017 13:46

Bounty Brands, firma działająca w branży FMCG, posiadająca w portfelu wiodące marki sprzedawane w ponad 40 krajach, ogłosiła przejęcie Profi, czołowego polskiego producenta pasztetów i zup gotowych do spożycia. Obok obecności na rynku pasztetów i zup, Profi rozwija się również w szybko rosnących segmentach zdrowej żywności takich jak dania gotowe, świeże zupy czy sałatki lunchowe.

Bounty Brands planuje przyspieszyć wzrost Profi w tych kategoriach, przy wsparciu obecnego zarządu i pracowników firmy. Spółka zatrudnia ponad 300 osób i posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Grabowie nad Prosną w województwie wielkopolskim. W 2016 r. przychody Profi wyniosły ponad 115 mln zł.

Przejęcie Profi to kolejny krok w ekspansji Bounty Brands w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i trzecia duża transakcja zrealizowana w Polsce w ostatnich dwóch latach. Do wcześniejszych przejęć Bounty Brands w Polsce zalicza się akwizycja Sonko, lidera na rynku wafli ryżowych i zdrowych przekąsek, oraz Stella Pack, wiodącego polskiego producenta i dystrybutora recyclingowych worków na śmieci i innych artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.

Przejęcie Profi oznacza również dalszy rozwój portfela Bounty Brands w sektorze spożywczym, w którym znajdują się takie kluczowe południowoafrykańskie marki jak Serena (oliwa z oliwek, ocet balsamiczny i inne produkty kuchni śródziemnomorskiej), Libery Select (puszkowane owoce i warzywa), Offenau (ogórki konserwowe i inne piklowane warzywa), czy Sea Queen (puszkowane ryby).

Warunkiem finalizacji transakcji jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). 

Większościowym właścicielem Bounty Brands jest fundusz private equity Coast2Coast, prowadzący działalność w Europie, a w szczególności w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, a także w RPA, Australii i Nowej Zelandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane