Brand Distribution składa wniosek o ogłoszenie upadłości Bomi

Autor: www.dlahandlu.pl 27 czerwca 2012 09:24

Brand Distribution składa wniosek o ogłoszenie upadłości Bomi

Brand Distribution złożyło w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Bomi. Według Bomi wniosek nie został opłacony a Brand Distribution chce wywrzeć presję w prowadzonych negocjacjach.

- W ocenie zarządu złożenie nieopłaconego wniosku stanowi próbę wywarcia presji negocjacyjnej w toczących się rozmowach dotyczących wzajemnych rozliczeń - poinformowała spółka.

Zarząd Bomi informuje, że spółka nie otrzymała dotychczas jakiejkolwiek oficjalnej korespondencji lub zawiadomienia z Sądu Rejonowego w Gdańsku o wpłynięciu powyższego wniosku o ogłoszenie upadłości. O wniosku, o którym informuje w niniejszym raporcie, powzięła informację zwracając się do sądu o udzielenie informacji, weryfikując zawiadomienie uzyskane od wierzyciela. 

Jak już pisaliśmy, przychody ze sprzedaży Bomi w I kw. 2012 r. wyniosły 320,5 mln zł i były o 13,7 proc. niższe niż rok wcześniej, kiedy było to 371.4 mln zł. Według przedstawicieli Grupy Bomi na spadek o 13,7 proc. r/r sprzedaży skonsolidowanej w 1Q 2012 r. miały wpływ przede wszystkim niższe obroty segmentu detalicznego (spadek sprzedaży o 24 proc. r/r, spadek sprzedaży towarów o 22 proc.), które wynikały z mniejszej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego liczby sklepów własnych oraz słabego początku roku, kiedy to spółce brakowało jeszcze kapitału obrotowego na pełne zaopatrzenie sklepów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane