Branża bez porozumienia ws. opodatkowania podmiotów działających w jednej franczyzie

Autor: www.dlahandlu.pl 7 stycznia 2016 11:32

Branża bez porozumienia ws. opodatkowania podmiotów działających w jednej franczyzie fot. shutterstock

Pod koniec grudnia Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego opublikował stanowisko w sprawie projektu ustawy o podatku od handlu. Grupa nie doszła jednak do porozumienia w kwestii propozycji łącznego opodatkowania obrotów wielu podmiotów działających w ramach jednej sieci franczyzowej.

- Zespół nie wypracował stanowiska wobec propozycji łącznego opodatkowania obrotów wielu podmiotów działających w ramach jednej sieci franczyzowej lub ajencyjnej oraz sieci sprzedających pod jednym znakiem firmowym, ale poprzez sklepy, których poszczególnymi właścicielami są spółki komandytowe (np. RTV AGD i Saturn), co sugerowali niektórzy uczestnicy konsultacji. Z powodu różnych rodzajów franczyzy, znalezienie jednego racjonalnego modelu jest bardzo skomplikowane, a być może –niemożliwe - zaznaczyli autorzy stanowiska.

Jak już wcześniej informował PAP, zdaniem zespołu podatek obrotowy od handlu powinien być wprowadzony tymczasowo, na okres do końca 2016 roku. Docelowo podatek PIT i CIT powinien zostać zastąpiony podatkiem ryczałtowym od obrotu całego handlu hurtowego i detalicznego z ewentualnym zróżnicowaniem jego wysokości w zależności od branży.

Podatek nie powinien być zależny od powierzchni sklepu.

 

Przeczytaj także:

Cała treść stanowiska zespołu do pobrania w multimediach po lewej stronie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane