PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Branża e-commerce będzie zatrudniać

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2013 09:29

58 proc. badanych w Polsce pracodawców planuje zatrudniać specjalistów i menedżerów w III kwartale br, a tylko 11 proc. zwalniać - wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot. Pracowników będą w szczególności poszukiwać firmy z obszaru e-commerce i social media, sektora SSC/BPO oraz ubezpieczeń.

W III kwartale zdecydowanie zwiększy się odsetek pracodawców zatrudniających w branżach: e-commerce i social media (93%), SSC/BPO (92%), ubezpieczenia (72%), księgowość i firmy consultingowe (71%).

Większość pracodawców z branży transportowej, produkcji przemysłowej, motoryzacji nie planuje zmian kadrowych - plany zarówno zatrudnienia, jak i zwalniania utrzymują się na ustabilizowanym poziomie.


Polska na tle innych gospodarek pod kątem planów zatrudnienia specjalistów i menedżerów w III kwartale wciąż zajmuje wysoką pozycję (58% pracodawców ma plany rekrutacyjne). Prześcigają ją sąsiedzi - Czechy i Słowacja (63%), a także kraje skandynawskie Dania (61%) oraz Norwegia 58%). Najmniejszy odsetek pracodawców chce zatrudniać w krajach na południu Europy - Hiszpanii (28%), Portugalii (31%) oraz Włoszech (37%). Już od kilku edycji badania niska dynamika zatrudnienia utrzymuje się w Niemczech - tylko 31% respondentów planuje rekrutacje pracowników średniego i wyższego szczebla, ale tylko 12% zwolnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane