Branżę detaliczną w USA czeka restrukturyzacja

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 20 listopada 2017 13:01

To był trudny rok dla sieci sklepów stacjonarnych w amerykańskiej branży detalicznej. Ceny akcji i zyski spadły. Zapowiadane są zamknięcia sklepów. Rośnie konkurencja ze strony Amazona, zarówno poprzez jego działania w segmencie e-commerce, jak i w segmencie sklepów fizycznych, wraz z przejęciem Whole Foods – czytamy w serwisie esmmagazine.com.

Tak, jak kryzys w branży lotniczej w USA na początku lat 2000 spowodował restrukturyzację i odnowę całej branży, tak obecne kłopoty niektórych sieci i zaostrzająca się konkurencja mogą pomóc uzdrowić rynek handlu – ocenia esmmagazine.com. Warunkiem jest restrukturyzacja sieci handlowych.

Amazon jest dużą i rosnącą siłą w handlu detalicznym, ale jego wzrost jest ograniczony. Problem "ostatniej mili" w dostarczaniu produktów detalicznych, zwłaszcza poza dużymi skupiskami ludności i w obszarach, gdzie nie zamieszkuje zamożne społeczeństwo, będzie stanowił wyzwanie dla spółki w przewidywalnej przyszłości. Zakup Whole Foods przez Amazon może być postrzegany jako przyznanie się giganta e-commerce do tego, że istnieje twardy limit na jego model biznesowy – czytamy w esmmagazine.com.

W ubiegłym tygodniu cena akcji Wal-Martu osiągnęła rekordowy poziom. To może oznaczać, że rynek zdaje sobie sprawę, iż jest miejsce dla więcej niż jednego zwycięzcy w branży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane