PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Branże handel i sprzedaż najczęściej poszukują pracowników

Autor: pracuj.pl/dlahandlu.pl 14 lipca 2010 14:38

Czerwiec był kolejnym miesiącem, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. Według szacunków MPiPS w porównaniu do maja stopa bezrobocia spadła o 0,3 punktu procentowego (z 11,9% do 11,6%). Według statystyk serwisu Pracuj.pl, w II kartale umieszczono 55 848 propozycji, czyli o ponad 1200 więcej niż w trzech pierwszych miesiącach tego roku.

Z danych cyklicznego raportu „Rynek Pracy Specjalistów", przygotowywanego przez ekspertów Pracuj.pl, wynika, że w II kwartale tego roku pracodawcy zamieścili w serwisie o 46% więcej propozycji niż w analogicznym okresie 2009 roku, kiedy mieliśmy do czynienia z kryzysem.

Najwięcej ogłoszeń, tradycyjnie już, pochodziło z branży handel i sprzedaż - było ich blisko 17 tys., co stanowiło 30% wszystkich opublikowanych w serwisie Pracuj.pl. W czołówce najczęściej poszukiwanych pracowników nadal są specjaliści ds. sprzedaży. Zdecydowanie większą szansę na znalezienie pracy, niż w pozostałych regionach, miały osoby chcące pracować na Mazowszu - z tego regionu pochodziła co piąta oferta zamieszczona w Pracuj.pl. Tu też, w porównaniu do I kwartału, przybyło najwięcej propozycji (o 8%). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazło się woj. dolnośląskie z nieco ponad 5 tys. ofert, niewiele mniej propozycji pochodziło z woj. śląskiego.

Najbardziej, bo o prawie połowę, w związku z okresem wakacyjnym, wzrósł popyt na praktykantów i stażystów oraz pracowników fizycznych (tu o 47%).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane