Brexit pomoże sieciom Lidl i Aldi

Autor: Bankier.pl 11 kwietnia 2017 12:15

Brexit uderzył w Brytyjczyków na krótko po ogłoszeniu wyników referendum przeprowadzonego w czerwcu ubiegłego roku. Nowy "podatek" zapłacą przede wszystkim za produkty spożywcze - "brexitowe" charakteryzuje się wyższą ceną za towar lub zmniejszeniem opakowania bez zmiany ceny - czytamy na portalu Bankier.pl.

Warzywa i owoce importowane z Hiszpanii, wina i oliwa z oliwek z Francji – co do tych produktów eksperci nie mają wątpliwości. Wzrost cen w zakresie importowanej żywności po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej szacuje się na prawie 10 procent. Nie odpuściły nawet rodzime firmy, które w związku ze słabnącym funtem muszą podnosić swoje ceny – do nich należy m.in. Cadbury.

Jak podaje Bankier.pl., ceny produktów w supermarketach wzrosły w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku o 2,3 proc. w stosunku do roku poprzedniego, podaje serwis The Guardian, powołując się na wyniki firmy badawczej Kantar Worldpanel. Kantar informuje, że po raz pierwszy od dwóch lat ceny w supermarketach wzrosły i dotyczy to przede wszystkim żywności kupowanej na co dzień, jak masło, herbata czy ryby. Chipsy, boczek czy mięso drobiowe mają zrekompensować konsumentom wspomniane podwyżki, ponieważ w tych grupach można było zaobserwować spadek cen. Według firmy konsumenci z Wielkiej Brytanii szukają teraz tańszych alternatyw, dlatego też zwiększa się udział w rynku niemieckich marketów, jak Lidl i Aldi.

Więcej na Bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane