PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bricoman rozpoczyna szkolenia pracowników

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 6 sierpnia 2012 12:49

W sklepach remontowo - budowlanych Bricoman ruszył projekt „Bądź w formie". Jest to cykl szkoleń skierowanych do wszystkich pracowników, którzy chcą zadbać o zdrowie i poprawić komfort swojej pracy. Pierwsze szkolenia z „Radzenia sobie ze stresem" odbyły się w czerwcu i lipcu, na kolejne zgłosiła się ponad połowa zespołu z centrali oraz ponad 70% osób zatrudnionych w sklepach.

Firma Bricoman Polska zatrudnia ludzi pracujących przy bezpośredniej obsłudze klienta w sklepach oraz pracowników biurowych w centrali, którzy większą część dnia pracują przed komputerem. W codziennej pracy każdy pracownik spotyka się z różnymi sytuacjami, które mogą wpływać na odczuwanie stresu i zmęczenia. Osoby pracujące w sklepach poświęcają czas na rozładowywanie towarów, dokładanie produktów na półki czy zmianę ekspozycji. Pracownicy biurowi natomiast prowadzą w większości siedzący tryb pracy. Dodatkowo każda z tych grup jest potencjalnie narażona na stresujące sytuacje np. powstałe w wyniku kontaktu z klientami. Dlatego też, aby odpowiedzieć na potrzeby pracowników, stworzono projekt o nazwie „Bądź w formie".

Przygotowana akcja obejmuje cykl szkoleń, których celem jest zadbanie o dobre samopoczucie pracowników. Spotkania prowadzą specjaliści z danego obszaru. Podczas kursów organizowane są indywidualne konsultacje.

- Projekt „Bądź w formie" rozpoczął się cyklem warsztatów z „Radzenia sobie ze stresem". W czerwcu b.r. zorganizowaliśmy akcję informacyjną. Oprócz wiadomości mailowej, w centrali i sklepach pojawiły się plakaty z komunikatem o szkoleniu, programie, prowadzącym oraz możliwościach zgłoszenia się - mówi Dominika Kowalska, Kierownik ds. Szkoleń w firmie Bricoman. Szkolenia są dla chętnych i cieszą się dużym zainteresowaniem - zgłosiła się ponad połowa pracowników centrali oraz ponad 70% pracowników sklepów - dodaje.
W trakcie jedno i dwudniowych zajęć specjalista przedstawił proste w użyciu i skuteczne techniki rozładowania emocji, a także pokazał jak znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a pracą.


Kolejny etap będą stanowiły szkolenia pod hasłem „Zdrowy kręgosłup". Fizjoterapeuta i rehabilitant opowiedzą w jaki sposób postępować, gdy praca jest wykonywana w większości w pozycji stojącej lub siedzącej oraz pokażą zestaw ćwiczeń, jak zadbać o kręgosłup.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane