Bricomarche chce przekroczyć w tym roku miliard złotych obrotu

www.portalspozywczy.pl 14 marca 2013 14:48

W 2012 r. obrót należącej do Grupy Muszkieterów sieci supermarketów typu "dom i ogród" Bricomarché sięgnął 884 mln zł, w roku 2013 może przekroczyć już 1 mld zł. Sieć chce także mocno inwestować w nowe sklepy.

Sieć Bricomarché zanotowała w ubiegłym roku wzrost obrotu o 10,5 proc. Jej udział w wartym 38 mld zł rynku DIY wyniósł 5,4 proc. W tym roku, pomimo kryzysu firma planuje utrzymać dynamiczny wzrost sprzedaży. - Pierwsze miesiące br. okazały się dla nas dobre, notujemy progresję, w całym roku chcemy utrzymać dwucyfrowy wzrost. Taki jest nasz cel - mówi Marian Słomiak, członek zarządu i rzecznik Bricomarché.

Dodaje, że rynek jest trudny, a klient jest coraz bardziej świadomy i trudno go namówić na zakupy, co nie oznacza, że klienta nie stać na zakupy. Klienci obawiają się wydawać pieniądze i czekają na sygnał, że sytuacja w gospodarce się poprawia. Jednak jak wyjaśnia Marian Słomiak siła Bricomarché tkwi w tym, że sklepy nie obsługują rynku inwestycyjnego, a rynek tradycyjny, rynek drobnego majsterkowicza, drobnych remontów. Sklepy rozbudowują ostatnio coraz bardziej popularny dział "ogród" i inwestują w marki własne. - Dlatego jesteśmy spokojni, że nasze obroty nie będą spadały - mówi.

W 2013 r. obroty sieci wzrosną o ok. 120 mln zł. - Zakładamy że w tym roku nasze obroty przekroczą miliard złotych. Oczywiście mogą wydarzyć się jakieś nieprzewidziane rzeczy, np. niezależne od nas problemy z otwarciem sklepów, co może przełożyć się na wynik. Sądzę jednak, że miliard przekroczymy wcześniej niż na koniec 2013 roku.

Sieć chce także mocno przyspieszyć rozwój sieci sklepów. - Na ten rok planujemy otwarcie 17 sklepów, z czego trzy już działają. W kolejnych 2-3 latach chcemy utrzymać tę dynamikę i otwierać kilkanaście placówek rocznie. Jeśli to się uda będę bardzo zadowolony - wyjaśnia Marian Słomiak.

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, Bricomarché ma już zakupione lokalizacje pod kilkadziesiąt kolejnych placówek. Docelowo w Polsce Grupa Muszkieterów może uruchomić ok. 300 supermarketów typu "dom i ogród", obecnie ma ich 85.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane