PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Brigitte Bardot apeluje o zakaz oskubywania żywych gęsi i kaczek

Autor: PAP 15 grudnia 2014 14:23

Brigitte Bardot apeluje o zakaz oskubywania żywych gęsi i kaczek

Brigitte Bardot, słynna francuska gwiazda ekranu i żarliwa obrończyni praw zwierząt, przesłała 11 grudnia listy do premierów Polski i Węgier. Aktorka apeluje o zakaz oskubywania z piór żywych gęsi i kaczek.

Słynna "Bardotka" wystąpiła z takim apelem po wyemitowaniu w zeszłym tygodniu w stacji France 2 reportażu pokazującego - jak to ujęła - ofiary tej "barbarzyńskiej operacji" na fermach w Polsce i na Węgrzech.

"Potworne zdjęcia, kręcone na polskich i węgierskich fermach, pokazują oskubywanie żywych gęsi w szokujących i niegodnych warunkach" - napisała legenda ekranu w oświadczeniu wydanym przez jej Fundację obrony praw zwierząt. "To barbarzyńskie działanie, które powoduje poważne obrażenia i skrajne cierpienie ptaków, może być powtarzane aż do czterech razy w roku!" - podkreśliła. Jak dodała, "rany szyte są w pośpiechu i na żywo przez osoby, które mają za zadanie wyrwać maksymalną liczbę piór w jak najkrótszym czasie".

Pióra gęsi i kaczek wykorzystywane są głównie do produkcji odzieży, takich jak kurtki puchowe.

Brigitte Bardot zwraca uwagę, że Polska i Węgry "jeszcze nie ratyfikowały europejskiej konwencji o ochronie zwierząt hodowlanych i gospodarskich".

"Trzeba zakazać tej haniebnej i niedopuszczalnej praktyki w kraju Unii Europejskiej, która powinna uchodzić za przykład w tym odczłowieczonym świecie" - apeluje aktorka do Ewy Kopacz i Viktora Orbana. "Jeśli kraj ratyfikuje traktat, to choć w minimalnym stopniu powinien go przestrzegać!" - grzmi Bardot.

Według Fundacji Brigitte Bardot oskubywanie żywych gęsi i kaczek wciąż stanowi "do 80 proc. światowego pozyskiwania" pierza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane