PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Briju ze zgodą KNF na przejście na główny parkiet GPW

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 21 marca 2014 12:59

21 marca został opublikowany prospekt emisyjny notowanej na NewConnect spółki Briju, projektanta, producenta i dystrybutora biżuterii. Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego pozwoli spółce na debiut na głównym rynku GPW, do którego dojdzie w połowie kwietnia. Przejście na główny rynek GPW odbędzie się bez emisji nowych akcji.

Briju dynamicznie poprawia wyniki finansowe. W 2013 roku spółka wypracowała przychody na poziomie 279 mln zł, co stanowi 23 proc. wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Zysk operacyjny wyniósł 9,4 mln zł, co oznacza aż 91 proc. wzrost w ujęciu rocznym.
- Ubiegłoroczne wyniki okazały się dla nas rekordowe. Zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie, do 7,6 mln zł. Na poprawę wyników głównie wpłynął wzrost przychodów w segmencie surowcowym oraz wysoka marża w segmencie wyrobów jubilerskich. W ciągu najbliższych dwóch lat planujemy dynamiczny rozwój sieci sprzedaży biżuterii poprzez otworzenie 22 sklepów własnych i 20 sklepów franczyzowych pod marką Briju. Staniemy się dzięki temu jedną z bardziej liczących się sieci jubilerskich w Polsce - mówi Przemysław Piotrowski, prezes zarządu Briju S.A.

- Rynek dóbr luksusowych ma w ciągu trzech najbliższych lat wzrosnąć o 20 proc. My chcemy rosnąć znacznie szybciej niż rynek, a nasze wyniki z ostatnich lat pokazują, że jest to możliwe. Chcemy w tym czasie umocnić pozycję na rynku sprzedaży detalicznej, która zapewnia nam najwyższą marż. - twierdzi Przemysław Piotrowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane