Bronisław Komorowski o dobrych perspektywach polskiej gospodarki na EKG

Autor: PAP/dlahandlu.pl 31 maja 2010 19:59

- Chcemy, aby Polska była najlepszym miejscem do inwestowania w Europie. Staramy się, aby nasz kraj był przyjazny biznesowi - powiedział podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Komorowski ocenił, że ludziom, którzy chcą inwestować w naszym kraju musi dodawać optymizmu fakt, że do niedawna byliśmy jedyną "zieloną wyspą" na tle UE - krajem, który utrzymywał dodatni wzrost gospodarczy. - My możemy z dumą mówić, że Polska już w pierwszym kwartale tego roku przekroczyła 3 proc. wzrost gospodarczy - zwrócił uwagę. Marszałek przypominał, że w pierwszym kwartale eksport towarów z naszego kraju wzrósł o 24 proc.

Jak mówił, Katowice to dobre miejsce, żeby mówić o ważnych sprawach gospodarczych. - Chcemy, aby Polska była najlepszym miejscem do inwestowania w Europie. Staramy się, aby nasz kraj był przyjazny biznesowi - przekonywał Komorowski. Komorowski mówił także o potrzebie wydłużenia aktywności zawodowej pracujących i aktywizacji niepracujących. Podkreślał też konieczność zmiany polskiej mentalności w stosunku do pracy. 

W Katowicach rozpoczął się II Europejski Kongres Gospodarczy, podczas którego przedstawiciele rządu, biznesu i nauki dyskutować będą m.in. o wyzwaniach dla europejskiej gospodarki oraz najważniejszych warunkach rozwoju i konkurencyjności Unii.

Udział w kongresie zapowiedziało dwóch unijnych komisarzy: zajmujący się polityką regionalną Johannes Hahn oraz komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Wśród ok. 700 najważniejszych gości będą m.in. wicepremier Waldemar Pawlak, ministrowie: finansów Jacek Rostowski, rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni i b. prezydent Lech Wałęsa, a w kolejnych dniach także ministrowie: skarbu Aleksander Grad, środowiska Andrzej Kraszewski i nauki Barbara Kudrycka.

II Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress - EEC), największa konferencja biznesowa w Europie Środkowej pod patronatem José Manuela Barroso, Przewodniczącego Komisji Europejskiej odbywa się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Katowicach.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,96

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane