PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bronisze: Truskawki w hurcie po 4-6 zł. W detalu po 6-8 zł za kg

Autor: dlahandlu.pl 31 maja 2012 08:55

Na podwarszawskim rynku hurtowym w Broniszach truskawki można kupić bez problemu. Owoce te kosztują 4-6 zł za kilogram, czyli tyle, ile w tym samym okresie ubiegłego roku - poinformowała rzeczniczka rynku Małgorzata Skoczewska


Według ekspertów z Instytutu Ogrodnictwa oraz z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w tym roku zbiory truskawek prawdopodobnie będą niższe z powodu wymrożenia plantacji. Jak zaznaczyła Skoczewska, na razie w handlu nie widać ani zmniejszania sprzedaży, ani wyższych cen tych owoców. Sprzedawane teraz truskawki pochodzą głównie ze zbiorów z tuneli foliowych; owoce z pola pojawią się w sprzedaży natomiast za około dwa tygodnie.
Na warszawskich bazarach za truskawki trzeba zapłacić 6-8 zł za kilogram.
W 2011 r. zbiory truskawek wyniosły 166 tys. ton, podczas gdy w 2010 r. 177 tys. ton. W ubiegłym roku producenci za truskawki deserowe z pola otrzymywali średnio po 4 zł za kg. Tyle samo kosztowały odszypułkowane truskawki przeznaczone do mrożenia; nieco tańsze (3,3 zł/kg) były przerabiane na koncentrat. Według ekspertów, w tym roku truskawki mogą przeciętnie kosztować 5 zł za kilogram.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane