Brytyjski fundusz kupił projekt centrum handlowego w Elblągu

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 6 października 2011 13:00

Bridge Properties Limited, prywatna brytyjska spółka inwestycyjna należąca do Bridgehouse, kupiła New Europe Property Holdings Limited, dewelopera CH „Siódemka", które zostanie zbudowane w Elblągu.

- Cieszy nas ten zakup i obecnie koncentrujemy się na zrealizowaniu projektu budowy „Siódemki", który jest bardzo obiecujący ze względu na doskonałą lokalizację i nowoczesną koncepcję - powiedział Torsten Hartmann, Dyrektor Bridgehouse Capital, firmy doradzającej Bridge Properties.

„Siódemka" to regionalne centrum handlowe w Elblągu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ok. 67 000 mkw. Projekt otrzymał pozwolenie na budowę oraz zgodę GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad) na nowy węzeł komunikacyjny, który pozwoli na dojazd do obiektu z trasy S7. Nowy inwestor planuje rozpoczęcie budowy  w pierwszej połowie 2012 r.

"Siódemka" będzie pierwszym dużym centrum handlowym w mieście, a zarazem pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-rozrywkowym w regionie Warmii i Mazur.  W sumie centrum liczyć będzie 15 sklepów wielkopowierzchniowych w parku handlowym oraz 105 sklepów w galerii handlowej.

Obecnie na działce o powierzchni 224 458 m2, na której będzie wybudowane centrum handlow prowadzone są prace przygotowawcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,99

  • Śr

    17,34

  • Min

    15,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10937

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748244

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane