PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Brytyjskie Tesco będzie sprzedawać wyprostowane croissanty

Autor: Guardian/onet.pl 22 lutego 2016 10:06

Od 19 lutego w brytyjskim Tesco wszystkie croissanty, czyli francuskie rogaliki nie będą wygięte, lecz proste. Jak informuje gazeta "Guardian", klienci skarżyli się, że mają trudności z rozsmarowaniem masła na rogalikach. Sieć postanowiła więc zmienić kształt pieczywo - czytamy w onet.pl

Tesco tłumaczy, że 75 proc. klientów tej sieci opowiedziało się w ankiecie za prostym croissantami na których łatwiej rozsmarować dżem czy masło. Tesco już od jakiegoś czasu były dostępne croissanty tradycyjne, jak i te wyprostowane. Te pierwsze jednak mocno straciły na popularności.

Jak zauważa "Guardian", francuskie słowo "croissant" znaczy "półksiężyc", a tradycja głosi, że ten typ słodkiego wypieku pojawił się w Europie po zakończeniu oblężenia Wiednia przez Turków w 1683 r., dla upamiętnienia zwycięstwa nad Imperium osmańskim, za którego symbol uważano półksiężyc.

Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska, zapewnia w rozmowie z Onetem, że zmiana ta dotyczy wyłącznie rynku brytyjskiego. Tesco w Polsce nie planuje zmian w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane